Dvě slavná kuchařská jména na ostří nože: Babica promluvil o nenávisti k Pohlreichovi

od Nikol Kolomazníková
2 minuty čtení
jiri babica
Zdroj: Profimedia

Dva vařečkoví králové působící na české kulinářské scéně si očividně nemohou přijít na jméno. Neshody mezi Zdeňkem Pohlreichem a Jiřím Babicou se táhnou už léta.

Vše začalo v roce 2009. To už se Jiří Babica objevoval na obrazovkách televize Nova s pořadem Babicovy dobroty. Rok po startu jeho kulinářské show se na Primě začal objevovat také konkurent Zdeněk Pohlreich v pořadu Ano, šéfe!

Strůjce zmařené kariéry

Na první pohled by se mohlo zdát, že oba kuchaři mohli své pořady vést naprosto v klidu, nezávisle na sobě. Jenže Jiří Babica na to měl jiný názor.

Je totiž přesvědčený o tom, že právě pořad Ano, šéfe!, ve kterém Zdeněk Pohlreich napravuje české restaurace, stojí za jeho pošlapanou pověstí.

Stojí si za tím, že právě kvůli Zdeňkovi jej mnoho lidí i dnes považuje za nýmanda, který vaření ani za mák nerozumí. On sám se přitom vnímá jako profi kuchař, který si nálepku neumětela rozhodně nezaslouží.

Nenechají na sobě nit suchou

Stejně jako se pouštěl Jiří Babica do Zdeňka Pohlreicha, nenechal ani on na Jiřím niť suchou a tu a tam utrousil nějakou poznámku na jeho adresu.

Málokdo by neznal Babicovu legendární větu „Když nemáte houby, nedávejte tam žádné houby“, ze které si vystřelil i Zdeněk Pohlreich.

Na základě této věty vzniklo několik parodií. Nechyběla ani Pohlreichova pobavená hláška na Babicův účet ve znění: „Nemáš-li kečup, dej tam hořčici,“ čímž chtěl kuchařského konkurenta samozřejmě dopálit.

Začal točit na YouTube

V době koronavirové krize přesunul Jiří Babica své pole působnosti na YouTube, kde začal natáčet videa o vaření. Dokonce do svých videí tu a tam pozve i nějakého hráče videoher.

Jak Jiřího napadlo, že začne točit na server YouTube, který je známý jako platforma pro mládež? Na tuto otázku odpověděl v rozhovoru pro magazín Aktuálně.

„Loni během jara bylo najednou všechno zavřený, šel jsem doma na balkon a takový ticho jsem v životě neslyšel. Bylo to neskutečný ticho. Všichni byli zalezlí doma, vykoupili mouku a rýži, tak jsem si řekl, že jim ukážu, co z té mouky a rýže můžou uvařit. A díky humoru videa začala oslovovat i mladý,“ nechal se slyšet Jiří Babica.

Zdroj: Extra, Aha!, magazín Aktuálně

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články