Dočkají se fanoušci zfilmování hry Harry Potter a prokleté dítě? Nejspíš ne. A pokud ano, tak bez Daniela Radcliffea

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Harry Potter
Zdroj: Profimedia

Film Harry Potter a prokleté dítě se všem fanouškům zdál jako logické pokračování ságy o slavném kouzelníkovi a netrpělivě čekají na jeho natočení. Jednání sice již proběhla, ale tímto tempem se fanoušci filmového zpracování pravděpodobně jen tak nedočkají. Vzhledem ke kontroverzím spojeným se spisovatelkou J. K. Rowlingovou také není jasné, zda by studio dokázalo přilákat původní herce.

Příběh, jehož autorem je Jack Thorne, vypráví o synovi Harryho Pottera Albusovi, který se snaží dostát odkazu svého otce na dobrodružství se synem Draca Malfoye Scorpiusem. Příběh byl napsán ve spolupráci s J. K. Rowlingovou, která ho nazvala osmým příběhem Harryho Pottera.

Prý už se natáčí

Již v roce 2022 přišel magazín Puck s informací, že se společnost Warner Bros snaží domluvit s Rowlingovou na zfilmování Harryho Pottera a prokletého dítěte.

Autorka má dle zmíněného magazínu vládnout nad původní sérií tvrdou rukou, a dává tak studiu velmi malé možnosti na využití jinak velmi výdělečné značky Harry Potter.

Server The Direct v prosinci minulého roku dokonce uvedl, že se objevily informace o tom, že Warner Bros již na filmu pracuje. Jednání sice opravdu proběhla, ale k žádnému posunu nedošlo, natož aby se začalo natáčet.

Skvělé načasování

Warner Bros si je ale vědom toho, že právě nyní by bylo skvělé načasování. Daniel Radcliffe a další herci z Harryho Pottera jsou v současné době přibližně ve stejném věku jako jejich postavy v Prokletém dítěti, takže by film mohl navazovat na původní sérii.

Fanoušci navíc natočení filmu očekávají, a dokonce vznikají fanouškovské trailery. V neposlední řadě by natočení pokračování oživilo kouzelnický svět. O to se sice pokouší i série Fantastická zvířata, ale ta se nedočkala takového přijetí u diváků, jak se očekávalo.

Kontroverzní Rowlingová

Server Fandíme filmu připomněl, že se situace velmi zkomplikovala prezentací spisovatelky, která veřejně vystupuje proti trans lidem.

A s tím souvisí i další problém, všichni hlavní protagonisté z původní série se totiž proti jejím vyjádřením ohradili. The Direct pak přinesl k jejich stanovisku bližší informace. Jeff Sneider dle tohoto serveru tvrdí, že Daniel Radcliffe a Emma Watson byli ohledně návratu k sérii kvůli kontroverzím kolem J. K. Rowlingové skeptičtí. Rupert Grint měl být návrhům otevřenější.

„Toto není odpověď, kterou bude někdo chtít. Dostávám se do bodu, kdy mám pocit, že jsem se dostal z Pottera, a jsem opravdu spokojený s tím, kde jsem teď. Vrátit se zpět by byla tak obrovská změna v mém životě,“ uvedl navíc v roce 2022 Daniel Radcliffe pro The New York Times.

Zatím to tedy vypadá, že původně divadelní hra Harry Potter a prokleté dítě nejspíše zůstane i nadále pouze na jevišti.

Zdroje: Puck, Fandíme filmu, Screen Rant, The Direct, The New York Times, YouTube

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články