Dceru Bereniky Kohoutové na přechodu srazilo auto. Řidič ji neviděl

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Berenika Kohoutova
Zdroj: Nextfoto

Přecházení silnice s dětmi je ve skrytu duše pro každou maminku tak trochu peklo. Ačkoli své ratolesti hlídáme, člověk nikdy neví, co se může stát. Své o tom ví herečka Berenika Kohoutová. Její tříletou dceru v úterý přímo na přechodu pro chodce srazilo auto.

Holčička, kterou má Berenika se svým druhým manželem, copywriterem Kryštofem Kubínem, dostala jméno Lola. Jsou jí tři roky, je upovídaná a pořád by něco zkoumala, popisuje dívku server Lifee.

Naštěstí je v pořádku

Berenika dává na svou dceru pozor, přesto se bohužel dostala do situace, kdy její holčičku přímo na přechodu pro chodce srazilo auto, uvádí iDNES. A to ve chvíli, kdy ji za ruku držel její tatínek.

Ke srážce došlo na křižovatce ulic Vinohradská a Blanická. Řidič projíždějícího auta neviděl dvě osoby vcházející na přechod a dívku srazil. Holčička je naštěstí v pořádku.

„K tříletému dítěti, které nebylo v ohrožení života, vyjela posádka záchranářů bez lékaře. Sanitka poté dítě převezla do Thomayerovy nemocnice k preventivnímu vyšetření,“ řekla mluvčí záchranářů Jana Poštová.

Snižujte rychlost aut v Praze

K situaci se na twitteru vyjádřil například politik Ondřej Mirovský, podle kterého jde o další důkaz toho, že v Praze je třeba snižovat povolenou maximální rychlost řidičů.

„Především doufám, že je malá v pořádku. Současně dodám, že v roce 2022 došlo v Praze k 226 nehodám s chodcem přímo na přechodu, kde je viníkem nehody řidič. 60 nehod vyhodnotila Policie jako viníka chodce. I proto má smysl snižovat rychlosti aut v Praze,“ napsal.

Dcera Kohoutové je naštěstí bez vážnějších zranění a maminka si oddechla, že celá situace dopadla tak, jak dopadla. Ona i její partner budou příště dávat daleko větší pozor. Někdy ale bohužel ani pozornost chodců na přechodech nestačí.

Zdroj: Lifee, iDNES, Twitter, OnlyU

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články