Dcera Ivany Jirešové se bude stěhovat z domu. Není jí ještě ani 18

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
ivana jiresova
Zdroj: Profimedia

Ivana Jirešová se podle svých slov osamostatnila už ve čtrnácti. Není tak nic špatného na tom, že její dcera Sofie se ve svých 17 letech stěhuje z domu a hledá si způsoby, jak se uživit. Dnes pětačtyřicetiletá herečka promluvila o svém vztahu s dcerou a o tom, jak vidí její budoucnost.


Sofie studuje na pražské konzervatoři a už v současné době pracuje na své první hře. Společně s dcerami Davida Prachaře a Lindy Rybové daly do kupy dílo, které se brzy dočká své premiéry. To ale není jediný důvod, proč je na ni maminka hrdá. Sofie totiž uvažuje i o tom, že by ještě před dovršením plnoletosti takzvaně vyletěla z hnízda.

„Nesmírně se těším na premiéru, holky už začaly i zkoušet. Jsem ráda, že má kamarádky, které zná už od narození a může s nimi takhle pracovat. Jsem na ně velmi pyšná,“ prozradila Jirešová deníku Extra. Při té příležitosti promluvila i o dalších plánech své dcery.

Je to příležitost

Řada rodičů nejspíš není nadšená, když se jejich děti rozhodnou hned po dovršení plnoletosti odejít z domu. Na druhou stranu pokud mají práci, studují nebo jsou jinak zajištěné, je to jednoduše něco, co se děje a s čím se rodina musí vypořádat.

Ivana je za rozhodnutí Sofie, která se chce odstěhovat už v sedmnácti letech, ráda. Podle jejích slov je to pro dceru příležitost jak se osamostatnit a naučit se také něco o životě mimo pohodlí rodinného života. Plány Sofie tak podporuje a chce jí s nimi trochu i pomoci.

„Je to dobře, myslím si, že čím dřív tu zkušenost bude mít, tak je to lepší. A já jí budu krýt neustále záda. Vidím, že spousty mladých lidí jsou stále za sebe nezodpovědní a stále za sukní maminky,“ říká herečka, která sama odešla od rodiny ve svých čtrnácti.

„Samozřejmě, když má dítě velmi náročné studium, tak je lepší, když rodiče poskytnou to zázemí se vším všudy, aby mělo čas na studium. Ale v tomto případě a oboru herectví je lepší vědět, jak to funguje. V tomto případě je lepší vědět, jak to v tom světě funguje,“ dovysvětlila.

Jsem připravená už dlouho

V rozhovoru pro deník Super se pak sama Sofie svěřila, že se na své osamostatnění už moc těší. „Už dlouho jsem připravená být sama, teď to konečně budeme řešit,“ usmívala se.  Svěřil se, že kromě divadla miluje i další druhy umění, po večerech ráda zpívá po barech, jejím oblíbeným žánrem je jazz.

„Hlasuju pro to, aby si to vyzkoušela. Za jak dlouho se vrátí, jestli se vrátí, to je ve hvězdách,“ dodává její maminka, která své dceři plně důvěřuje. Že tu bude pro Sofii napořád, to je podle jejích slov jasné, na druhou stranu ji ale doma nebude držet, protože dobře ví, že touto cestou získá dcera daleko více zkušeností v práci i v životě.

Zdroj: Extra, Super, OnlyU

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články