Ivana Jirešová se s bývalým partnerem roky soudila o dceru. Usmířili se dva roky před jeho smrtí

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
ivana jiresova
Zdroj: Nextfoto

Ivana Jirešová má za sebou problémy, které si málokdo dovede představit. Lidé ji znají jako milou a usměvavou herečku, ona si ale prožila roky utrpení, když trávila celé dny u soudů a se svým bývalým partnerem bojovala o dceru Sofii. Novinář Ondřej Höppner nechtěl dítě Ivaně nechat.

Žili spolu celkem tři roky ve společné domácnosti. Z jejich vztahu se sice narodila dcera, nicméně kvůli neshodám a hádkám se nakonec rozhodli, že spolu dál být nemohou. Nerozešli se ale v dobrém a nedokázali se dohodnout ani na výchově dítěte.

Herečka Höppnera opustila jen pár měsíců po narození dcery, našla si jiného muže, do kterého se zamilovala. Už předtím to ale podle Super ve vztahu skřípalo. Ondřej se nicméně faktu, že Ivana opustila jeho, chytil, a rozhodl se bojovat o dítě.

Novinář versus celebrita

Pro Ivanu nebyl boj o dceru snadný. Kromě toho, že strávila hodiny u soudů, s bývalým partnerem se hádala a byla fyzicky i psychicky vyčerpaná, začínala tehdy jako hvězda v Ordinaci v růžové zahradě. Jenomže média stála proti ní, a to doslova.

Ondřej Höppner byl totiž šéfredaktorem deníku Aha!, a ona tak rozhodně měla těžké přesvědčit všechny kolem sebe, že je právo na její straně. Navíc to komplikovala i ona sama, protože opakovaně porušovala soudní příkazy – například dceru nepředávala otci tak, jak měla.

„Byla jsem ve vypjaté situaci a neuvědomovala jsem si, že za své chování mohu být obžalována. Přiznávám, že jsem otci několikrát odmítla dát naši dceru Sofii, a tím jsem nerespektovala soudní nařízení. Ale jednala jsem v jejím zájmu,“ hájila se tehdy.

Usmířili se až před Höppnerovou smrtí

Jirešová nakonec dosáhla svého a po několika letech získala dceru do péče. Ta byla ale už v pubertálním věku a ze své vlastní vůle za otcem velmi často utíkala. S tím nedokázala herečka nic udělat, nakonec se se svým bývalým usmířila, aby mohli dívku vychovávat spolu.

Jenomže k usmíření došlo dva roky před Höppnerovou smrtí. Ondřej podlehl rakovině. Roky tak strávili tím, že se společně tahali o dceru, nakonec, když se celá situace konečně uklidnila, zasáhl krutý osud, který Sofii otce sebral.

„Je to ještě čerstvé, nevím, jestli si to Sofí celé uvědomuje. Velmi nám pomohla Ondřejova manželka. Celá rodina. Uvidíme, jak to bude zvládat dál. Sofí byla v mé péči poslední dva roky,“ svěřila se po události Ivana Jirešová webu Super.

Zdroj: Super, Aha!, Kafe 

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články