Daniel Bambas ukázal fotky s přítelem z Dánska. Dotazy, zda má přítelkyni, ho obtěžovaly

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
daniel bambas
Zdroj: Profimedia

Daniel Bambas si sice v seriálech zahrál fešáka, který láme srdce dívkám, ve skutečnosti se ale hlásí ke své homosexuální orientaci a výrazně vystupuje proti homofobii. Už před nějakým časem otevřeně přiznal, že má přítele. Nedávno s ním také sdílel fotografii na sociální síti.

Daniel je pohledný sympaťák a nejedné fanynce se z něho podlamují kolena. On samozřejmě ocení jejich zájem, má však rád muže. Před rokem v rozhovoru pro Novinky uvedl, že člověk by se neměl skrývat a měl by otevřeně ukázat světu, jaký je.

„Je na člověku, aby si sám v sobě srovnal, do jaké míry se chce otevřít. Já se postupně vyoutoval před kamarády, potom před kolegy v divadle, ale podstatnou část svého života jsem to nechtěl řešit s médii.  Většinou se o to zajímal bulvár a já s ním nechtěl řešit své soukromí. A to by se nezměnilo, ani kdybych byl heterosexuál,“ uvedl tehdy.

Řekl, že nemá problém mluvit o své orientaci, je ale potřeba, aby to bylo na dobrovolné bázi. Dotazy médií, zda má přítelkyni, ho obtěžovaly. Také nechtěl, aby byla jeho orientace spojována s jeho hereckými rolemi. Nyní o všem mluví veřejně, a nedávno dokonce ukázal svého partnera.

Oblíbené Dánsko

Daniel Bambas už několik let veřejně podporuje Prague Pride a vystupuje proti homofobům. Řada věcí se mu v Čechách nelíbí, především místní zákony by podle něho měly být vstřícnější. Právě proto má rád Dánsko, kde je vše úplně jinak. Podle jeho slov jsme této zemi stále v mnoha ohledech velmi vzdáleni.

„Všechny tyhle fotky vznikly v Dánsku. V zemi, kde je debata o LGBTQIA+ na úrovni, které jsme v České republice stále vzdáleni. Ale mění se to. Každým rokem sílí snaha odříznout se od cesty, která vede k diskriminaci, nenávisti, stigmatizaci,“ napsal s nadějí ke snímku, na které se ukázal po boku přítele.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Daniel Bambas (@daniel.bambas)

„Snažím se myslet na tu velkou spoustu lidí, kteří si uvědomují, jak nesmyslná a směšná je nenávist vůči lidem na základě jejich orientace. Jak krátkozraká a hloupá je snaha zamezit tomu, abychom měli stejná práva jako heterosexuální většina,“ svěřil se a dodal, že láska je láska a nikdo s tím nic neudělá.

Dán Dan

V komentářích se Bambas setkal s velkou podporou fanoušků, kteří s jeho slovy ve velkém souhlasí. „Mám z vás velkou radost, Da(á)ne!“ vzkázala mu jedna ze sledujících. „Skvěle napsáno, Dane. Přeji ti, ať jste spolu šťastní,“ dodal další fanoušek.

„Kéž by vaše slova byla vizí blízké budoucnosti,“ přeje si někdo, zatímco další lidé Danova slova doplňují o své vlastní poznatky. Je vidět, že Česká republika je sice ještě v tomto ohledu za Dánskem daleko, jak ale Bambas napsal, pomalu, ale jistě se blížíme.

Zdroj: Novinky, Blesk, Instagram

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články