Dana Morávková je hrdá na svého syna. V Anglii ho čeká promoce

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
dana moravkova
Zdroj: Nextoto

Herečka Dana Morávková a její muž Petr Malásek jsou na svého syna náležitě hrdí. Po dvou letech manželství přivedli na svět malého Petra, kterému je dnes už 24 let. Čas neuvěřitelně letí a pyšní rodiče se pochlubili v médiích tím, že Petra Maláska juniora čeká v současné době v Anglii promoce.

Mladík se objevuje v České republice jen výjimečně, už několik let studuje na britské univerzitě, a podle Extra dokonce přiznává, že ho život v cizině výrazně ovlivnil a nejspíš nemá v plánu se po ukončení školy vrátit do Čech. Když se naposledy Petr objevil v Česku, ukázalo se, že je velmi podobný svému otci.

Kromě společných rysů v obličeji ale po hudebníkovi zdědil i řadu charakteristických znaků, stejně jako po své matce. Petr se totiž v Anglii věnuje oboru, který je jeho rodičům – otci klavíristovi a mamince herečce – velmi blízký. Morávková v médiích prozradila, co její syn studuje.

Možná bude spisovatel?

„Synovi je už čtyřiadvacet let, neskutečně ten čas letí. Studuje anglickou literaturu a tvůrčí psaní, má to náročné, ale baví ho to,“ svěřila se herečka deníku. Dodala, že s manželem syna pravidelně navštěvují. Byla za ním prý v nedávné době a brzy se opět chystají vyrazit.

„Byli jsme za ním v Londýně na jeho narozeniny. Nežije tedy přímo v Londýně, studuje v Canterbury, takže za námi přijel. Procházeli jsme se, skoro každý večer jsme byli v divadle a v červenci za ním letíme na promoci,“ prozradila. Anglie je podle jejích slov krásné místo.

Vždy je v ní co vidět a ona se synovi ani nediví, že si ji zamiloval. Navíc nabízí celou řadu pracovních příležitostí a Petr se se bude moci velmi rychle po škole uchytit, pokud bude mít dostatek odvahy a průbojnosti. Dana i její muž by to samozřejmě synovi přáli.

Povahově se nijak nezměnil

Ačkoli se s přibývajícími lety člověk mění, podle Dany je její syn stále stejný. Vídá ho jednou za čas, žádné velké rozdíly ale nevidí a tvrdí, že pobyt za hranicemi země ho nijak nezměnil. Dal mu pouze více možností a zkušeností do života, které se její chlapec naučil využívat.

Zda se Petr z Anglie vrátí do Česka, o tom sice na rovinu nepromluvila, z toho, co prozradila, se ale zdá, že si mladík bude spíše hledat zaměstnání v zahraničí a s rodinou se plánuje i nadále vídat pouze příležitostně. Jelikož jsou ale Morávková s mužem nadšení cestovatelé, strávit pár hodin v letadle jim nevadí.

„S manželem velmi rádi cestujeme a sportujeme. Nejšťastnější na světě je, když s ním vyjedu někam na kole,“ prozradila na závěr Dana s tím, že i tento zájem zdědil syn po rodičích, a v Británii s ním tak tráví hodně času procházkami a pohybem na čerstvém vzduchu.

Zdroj: OnlyU, Extra

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články