Dakota Johnson se ráda distancuje od filmů, které se staly propadáky. Scénáře prý byly původně jiné, než jak se filmy natočily

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Dakota Johnson
Zdroj: Profimedia

Herečka Dakota Johnson, jak se zdá, nejdříve přijme nabídku na natáčení, a teprve po natočení filmu si uvědomí, že to neměla dělat. Naprosto se distancovala od natáčení Madame Web, protože měl být film původně jiný. To samé ale řekla před lety po natočení filmů Padesát odstínů šedi, které se oproti očekávání staly také propadákem.

Z nejnovějších filmů, které herečka pomluvila a kde ztvárnila hlavní postavu, lze zmínit Madame Web. Ten se dočkal velmi špatného hodnocení od kritiků i fanoušků.

Původní verze byla jiná

„Bohužel mě nepřekvapuje, že to dopadlo tak, jak to dopadlo,“ řekla herečka v rozhovoru pro Bustle a potopila tak vlastní film. 

U herečky se ale nejednalo o první takový počin. Jakmile totiž filmy nedopadnou tak, jak očekávala, může za to scénář.

Madame Web byl film, který měl potenciál stát se kasovním trhákem. Dopadlo to ale úplně naopak. Herečka už jednou takovou situaci zažila, když natáčela Padesát odstínů šedi.

Knižní předloha se stala bestsellerem a natočení filmů bylo logickým vyústěním této situace. Výběr herců byl dlouhý, ale nakonec los padl na Dakotu Johnson a Jamieho Dornana.

Kritici a fanoušci ale na filmovém zpracování nenechali nit suchou a poslední díl už byl dotočený v podstatě jen proto, aby se neřeklo.

Herečka následně v roce 2022 uvedla, že se „přihlásila k natáčení velmi odlišné verze filmu, než kterou nakonec vytvořili“ a v podstatě tak uvedla totéž jako nyní o Madame Web. Ona za to nemůže, to změny, ke kterým došlo během natáčení.

Autorka si prý vynucovala změny

V případě Madame Web prý změny nastaly kvůli těm, co film platili. U Padesáti odstínů šedi za to mohla autorka E. L. James.

„Měla spoustu kreativní kontroly, celý den, každý den, a jen požadovala, aby se určité věci staly,“ nebrala si herečka vůči autorce románů servítky během rozhovoru pro Vanity Fair.

Autorka prý trvala na tom, aby se ve filmu objevovaly scény, které ale dle herečky nešly zfilmovat. Například vnitřní monology, které dle Dakoty byly dokonce kýčovité.

„Stalo se z toho něco šíleného. Bylo tam mnoho různých neshod. Nikdy jsem o tom nemohla mluvit pravdivě, protože chcete propagovat film správným způsobem, a jsem hrdá na to, co jsme nakonec udělali,“ vysvětlila herečka.

Autorka navíc byla velmi nespokojená s tím, že z role Christiana Graye vycouval herec Charlie Hunnam. O to více se snažila prosazovat svoje verze.

„Udělali jsme to, co chtěla Erika natočit, a pak jsme natočili to, co jsme chtěli natočit,“ šokovala herečka dle BuzzFeedNews sdělením o tom, že se natáčelo několik různých variant.

V konečném důsledku jí tak lze dát za pravdu, že filmy nakonec dopadly docela dobře, když se vezmou v úvahu všechna tato sdělení.

Zdroje: Bustle, OnlyU, USA Today, Vanity Fair, BuzzFeedNews

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články