Dakota Johnson chápe, proč je Madam Web propadák, a od filmu se distancuje. Připojila se tak k Robertu Pattinsonovi, který se distancoval od Twilight

od Soňa Jiroutová
3 minuty čtení
Dakota Johnson
Zdroj: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Komiksový film Madame Web od společnosti Sony měl být trhákem. Jenže již během natáčení poskytla hlavní představitelka filmu, Dakota Johnson, několik rozhovorů, ze kterých bylo patrné, že není s filmem spokojená. Film nebyl publikem přijat dobře, kritika se na něj valí ze všech stran a herečka je sice ráda, že si zkušeností prošla, ale od výsledku se distancuje. Připojila se tak například k Robertu Pattinsonovi, který se také distancoval od své role ve Twilight, ačkoliv v jeho případě mu sága otevřela mnoho dveří.

Madame Web od společnosti Sony je dle kritiků jedním z největších propadáků v historii komiksových filmů. O jeho neúspěchu mluví samy za sebe i výdělky v kinech, kdy v USA film vydělal zatím pouhých 40 milionů dolarů.

Po 91 recenzích má film aktuálně na ČSFD 33 %, což z něj činí 975. nejhorší film. Americká obdoba naší databáze, Rotten Tomatoes, je k filmu ještě kritičtější a 230 recenzí dává filmu pouhých 12 %.

Ve chvíli, kdy se film stane takovým propadákem, čeká se na reakci hlavních herců. A zatímco taková Emma Smetana seriál Eliška a Damián brání nejspíše dodnes, tak Dakota Johnson se od filmu distancovala.

Propadák? Může za to komise

„Bohužel mě nepřekvapuje, že to dopadlo tak, jak to dopadlo,“ řekla herečka v rozhovoru pro Bustle. Vyrazila tím redaktorce Charlotte Owen dech a hned se samozřejmě herečky zeptala, jak to myslí.

„Filmy vytváří filmaři a jejich tým umělců. Nemůžete dělat umění podle čísel a algoritmů. Publikum je podle mě nesmírně chytré, což produkce začala podceňovat,“ vysvětlila herečka a dodala, že původní koncept filmu byl jiný, než do natáčení zasáhla komise rozhodující o zásadních věcech.

Herečka dále dodala, že je vděčná za tuto zkušenost a je ráda, že si mohla natáčení zkusit.

„Pravděpodobně už nikdy nic podobného neudělám, protože v tom světě nedávám smysl. A teď to vím. Ale někdy v tomto odvětví se k něčemu přihlásíte a je to jedna věc, a pak, jak to děláte, se z toho stane úplně jiná věc a vy si říkáte: Počkat, co? Ale byla to skutečná zkušenost a samozřejmě není hezké být součástí něčeho, co je roztrhané na kusy, ale nemůžu říct, že bych to nechápala,“ dodala ještě Johnson.

Film kritizovala od začátku

Pokud by však někdo mohl mít dojem, že herečka opouští potápějící se loď poté, co film nebyl vřele přijat, tak se mýlí. Dakota totiž o filmu mluvila kriticky již během natáčení.

„Lidé, kteří provozují streamovací platformy, nedůvěřují kreativním lidem nebo umělcům, že vědí, co bude fungovat, a to nás prostě naštve,“ prozradila již v červnu minulého roku v rozhovoru pro magazín L’Officiel.

V každém dalším rozhovoru pak neskrývala frustraci z toho, co se z filmu stává.

Někteří potopili i úspěšné filmy

Není první ze showbusinessu, která svou roli zcela potopila. Připomenout lze naopak úspěšnou ságu Twilight, na které ale hlavní představitel Robert Pattinson nenechal nit suchou.

„Když jsem to četl, byl jsem přesvědčen, že Stephenie byla přesvědčená, že je Bella, a bylo to, jako by to byla kniha, která neměla být publikována. Bylo to jako číst její sexuální fantazii, zvláště když řekla, že to bylo založeno na snu,“ nebral si herec servítky po natočení prvního dílu v rozhovoru pro E!

V každém dalším rozhovoru kritizoval ságu stále více a více, až nakonec v roce 2022 připustil, že už nemůže říct, že by filmy až tak nesnášel.

Vzhledem k tomu, že to byla právě tato sága, která herci otevřela dveře k mnoha rolím včetně Batmana, bylo na čase, aby mu jeho arogance došla.

Dakota oproti tomu dělá vše pro to, aby vysvětlila, že za neúspěch filmu nemůže ona, ale všichni kolem. Jí by totiž tento film mohl naopak všechny dveře zavřít.

Zdroje: ČSFD, Rotten Tomatoes, Bustle, OnlyU, L’Officiel, InStyle

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články