Bratrstvo neohrožených přišlo o posledního člena roty E. Právě díky vyprávění aktérů je seriál tak realistický

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Bratrstvo neohrozenych
Zdroj: Profimedia

Zobrazení cesty Easy Company od výcviku až po konec války nadchlo v roce 2001 diváky po celém světe. Jeden z jejích tvůrců, Tom Hanks, připustil, že příběh není tak realistický, jak se divákovi může zdát. I přesto však odvedli tvůrci skvělou práci, a to zejména díky vyprávění skutečných postav.

Bratrstvo neohrožených je známé svou historickou přesností, ale Tom Hanks pro server Screen Rant uvedl, že není tak realistický, jak se mnozí domnívají.

Chtěl 80 %, musel se spokojit s 12 %

Zároveň však dodal, že se celá série vyznačuje přesností ve všech možných aspektech, od historie a vojenských zápletek až po dokonalé detaily.

Hanks při tvorbě minisérie oslovil majora Richarda Winterse, na základě jehož vyprávění se příběh postavil. Přáním majora prý bylo, aby byl příběh z 80 % pravdivý.

„Podívejte, majore, tohle je Hollywood. Na konci dne budeme oslavováni jako géniové, pokud se nám podaří těch 12 procent správně,“ odpověděl mu dle serveru Screen Rant Hanks.

Nedílnou součástí minisérie je i vyprávění reálných postav a server Task Purpose přinesl v září minulého roku přehled o jejich životech.

Zemřel poslední z roty E

Pokud je v Band of Brothers ústřední postava, je to Richard „Dick“ Winters. Ten po válce pracoval ve výrobě zemědělských produktů pro zemědělce a sám žil na farmě. Dle zmíněného serveru nebyl skutečný Winters nadšený z toho, že ho bude hrát zrzavý herec. Ale nakonec si v jeho roli neumíme představit nikoho jiného než Damiana Lewise.

Dick Winters zemřel v roce 2011 ve věku 92 let a o rok později byla na jeho počest v Normandii umístěna bronzová socha nazvaná Památník vedení Richarda D. Winterse.

Další důležitou postavou byl také Ronald Speirs, kolem kterého se táhnou po celou dobu série legendy. Dle jedné z nich dával německým zajatcům cigarety předtím, než je popravil.

Na rozdíl od mnoha svých kolegů vojáků zůstal v armádě. Znovu sloužil v boji v korejské válce jako velitel roty, než byl přidělen jako guvernér věznice Spandau. Zemřel v roce 2007 ve věku 86 let.

Posledním žijícím členem Easy Company byl Edward „Ed“ Shames. Bohužel i ten dle serveru AmryWeb zemřel 3. prosince 2021 ve věku 99 let. Byl posledním členem roty E, který mohl ještě vyprávět svůj příběh.

Zajímavosti z natáčení

Jednou z nejpozoruhodnějších částí cesty Easy Company byl čas strávený v zamrzlých lesích Bastogne během bitvy v Ardenách. Velké překvapení pro diváky nejspíše bude, že právě tyto scény byly natáčeny uvnitř.

Díky velké daňové úlevě od vlády Spojeného království byla velká část Bratrstva neohrožených natočena v jižní Anglii na letišti Hatfield, které bylo přeměněno na masivní zázemí s hangáry s rekvizitami a kulisami.

Dle serveru Kidadl stála příprava minisérie 120 milionů dolarů. Každá epizoda stojí v průměru kolem 12 milionů dolarů a Bratrstvo neohrožených je stále považováno za jeden z nejdražších televizních seriálů všech dob.

Ve filmu bylo použito více než 700 skutečných střelných zbraní, mezi které patřily M1 Garand, M1A1 Thompson a německý kulomet MG 42. Při střelbě bylo vystřeleno téměř 14 000 kulek denně. To bylo víc než bylo použito za celý film Zachraňte vojína Ryana.

Zdroje: Screen Rant, Task Purpose, ArmyWeb, HeadStuff, Kidadl

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články