Boris Johnson přiznal užívání hubnoucí drogy. Nevidí na tom nic špatného, shodil v průměru 2 kila za týden

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Boris Johnson
Zdroj: Profimedia

Boris Johnson se před týdnem vzdal svého mandátu poslance. Od té doby se o něm v médiích píše ještě o něco více než dříve. Mimo jiné se objevila také informace o tom, že se vrátí k novinařině, které se věnoval ještě před politickou kariérou. Tématem jednoho ze svých prvních článků ale překvapil.

O tom, že bude Johnson vydávat sloupek, se psalo už před několika dny. Podle serveru Express většina lidí logicky očekávala spíše nějaké politické téma – důvod, proč se rozhodl svou kariéru ukončit, nebo názor na současnou politickou situaci.

Místo toho ale bývalý premiér Velké Británie zaskočil tím, že se přiznal k používání drogy na hubnutí a popsal, jak řešil své problémy s postavou. A v článku napsal, že jde o naději pro všechny muže, kteří si nedovedou odpustit noční vyjídání ledničky.

2 kila za týden

V článku Boris Johnson přiznal, že používal hubnoucí drogu, která se injekčně podává do břicha. Droga s názvem semaglutid byla schválena pro použití v Británii v březnu poté, co se zvýšila její popularita v USA.

Díky ní se Johnsonovi prý podařilo zhubnout zhruba 2 kilogramy každý týden, a to i přesto, že si někdy nedokázal noční výlety do ledničky odpustit.

Jenže ačkoli nějaký čas fungoval tento způsob hubnutí bezproblémově, po pár týdnech se Borisovi začalo dělat z injekcí nevolno. A on v článku uvádí, že vlastně sám neví proč.

„Možná to bylo stresem, nebo tím, že jsem neustále cestoval z místa na místo. Zkrátka jsem najednou začal mít z injekcí strach a musel jsem s nimi přestat,“ přiznal. Dodal ale, že je stále doporučuje ostatním.

Vrátil se ke cvičení

Johnson se teď prý píchání injekcí do břicha raději vyhýbá. Hubnutí se ale po slibném začátku vzdát nechce, pokouší se proto zdravě jíst a věnovat se více cvičení, píše Express.

„Nevidím nic morálně špatného na používání těchto léků, které vám pomohou zhubnout. Stejně jako není špatné používat kolo s elektrickým posilovačem, abyste se dostali do kopce,“ uvádí Johnson závěrem.

Zdroj: Daily Mail, Metro, Express

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články