Bára Seidlová kapra ani řízek nepozře. Raději si dá pampelišky nebo fialky, prý chutnají výborně

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Bara Seidlova
Zdroj: Martin Hykl CZECH NEWS CENTER / CNC / Profimedia

Krásná herečka Bára Seidlová vypadá rok od roku lépe a lépe, a to i přes to, že už ji minula čtyřicítka. Ona sama svůj mladistvý vzhled připisuje především své stravě. Je totiž veganka. Na svém Instagramu se pochlubila, jak se jako vyznavačka tohoto životního stylu stravuje.

Bára Seidlová bude zřejmě až do konce života princezna Zubejda z pohádky Lotrando a Zubejda. Ačkoliv to byla její první velká role, katapultovala ji rovnou mezi filmové hvězdy.

Působí v seriálu i v divadle

V poslední době ji diváci mohou pravidelně vídat coby Dianu Rytířovou v seriálu Ulice. V loňském roce si také zahrála jednu z prezidentových milenek ve filmu Havel, a dokonce za to byla nominována na cenu Českého lva pro nejlepší herečku ve vedlejší roli.

Působí také ve vlastním autorském divadle Malé(h)ry v Brně, které založila společně se dvěma kamarádkami. Společně si píšou hry, ve kterých následně i samy hrají.

Nejí veškeré živočišné produkty

Ačkoliv už od natáčení známé pohádky uběhlo více jak dvacet let, krásná herečka vypadá, jako kdyby téměř nezestárla. Domnívá se, že za to vděčí rostlinné stravě, kterou konzumuje.

Už několik let je totiž veganka. To znamená, že nejí maso, mléko ani vajíčka. „Odmalička jsem měla problém s pojídáním masa,“ svěřila se kdysi deníku Aha!

„Sedávala jsem s nacpanými tvářemi rozžvýkaným masem jako křeček a v nestřeženém okamžiku je utíkala vyplivnout. Dnes už jsem naštěstí velká holka a rozhodla jsem se poslouchat své pocity,“ dodala.

Buchty i květiny

Mnoha lidem to přijde jako extrém. Herečka se tak velmi často potýká s otázkou, co vlastně jí? Odpověď nabídla na svém Instagramu. Tam se totiž pochlubila krásnými pečenými výtvory, které označuje za veganské buchty.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Barbora Seidlová (@barboraseidlova)

Ovšem ne vždy je její strava takto „klasická“. „Zjistila jsem, že existuje spousta věcí, jako třeba kytky. To je ohromná svoboda – jdu po lese, vidím nějakou kytku a ono se to všechno dá sníst. Třeba pampelišky nebo fialky jsou výborný, krásně voní a chutnají,“ šokovala v deníku Bára.

Zdroj: Aha!, Instagram, Novinky.cz

Autor: Markéta Krejčí


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články