Aktivista obvinil Kuchařovou z homofobie. Pak se jí na sociální síti omluvil

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Tatana Kucharova
Zdroj: Nextfoto

O svém exmanželovi údajně v církevní žalobě prohlásila, že se obléká za ženy, protože si není jistý svou orientací. Rozpoutala tím ale především kritiku své vlastní osoby. Zatímco Ondřeje Gregora Brzobohatého se lidé zastávají, Taťána Kuchařová schytává ze všech stran negativní slova. A to mimo jiné i od aktivisty Kryštofa Stupky. Ten to se svou kritikou ale přehnal a modelce se potom omluvil.

Aktivista Kryštof Stupka bojuje za práva LGBTQ komunity. To, co Kuchařová pronesla o Brzobohatém, se ho dotklo. Proto se do ní velmi silně opřel a prohlásil, že modelčina slova působí homofobně.

„Velmi mě to překvapilo. Ani ne z pohledu Hlasu proti násilí, ale byl jsem také bývalý delegát České republiky do OSN, a proto mě velmi překvapilo, že paní Kuchařová, která je ambasadorkou SDG z Ministerstva zahraničních věcí, by něco takového řekla, a hlavně by se vyjadřovala a působila takhle homofobně,“ uvedl v rozhovoru pro Expres.

Kuchařové se jeho slova dotkla

Proti Kuchařové se v minulosti postavilo mnoho celebrit, kterým se nelíbilo její vyjádření o Brzobohatém. Když se ale dočetla o údajné homofobii, rozhodla se, že bude tentokrát reagovat.

„Tohle je příliš vážné téma na to, abych ho nechala bez reakce,“ uvedla na svém instagramu. Tam k situaci napsala, že homofobně se rozhodně nikdy nevyjádřila.

„Mám za sebou 15 let práce v neziskovém sektoru a 8 let práce na poli lidskoprávním. Bojuju za práva žen, menšin, podporuju manželství pro všechny,“ vyjmenovala modelka. To, že by její slova byla homofobní, je podle ní absurdní.

Stupka se omluvil

Pod příspěvkem Kuchařové se objevilo vyjádření mnoha lidí, kteří s jejími slovy souhlasí a nerozumí tomu, jak něco takového mohl někdo říci.

K překvapení některých osob se vyjádřil i sám Stupka, který se za své jednání omluvil.

„Děkuju za tohle vyjádření, jsem rád, že se to vyjasnilo. Mluvil jsem v emocích,“ napsal. A i když někteří lidé se do něho pustili a zkritizovali ho, jiní na druhou stranu dovedli ocenit, že se k situaci postavil a omluvil se.

Zdroj: Instagram, Expres, OnlyU

Autor:Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články