Toaletu efektivně vyčistí obyčejný česnek. Levný a ekologický způsob je v zahraničí hitem

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Cesnek
Zdroj: Shutterstock

Česnek jako koření určitě znáte. Víte ale, že kromě řízné chuti má také výborné antibakteriální účinky? Ty se dají využít nejen při jeho konzumaci, ale například i k čištění toalety. Ta díky němu bude hygienicky čistá — šanci nebudou mít ani bakterie, ani plísně.

Česnek je výborným pomocníkem nejen v kuchyni. Mnoho lidí na něj spoléhá, když se necítí dobře a škrábe je v krku. Toto koření je totiž známé svými antibakteriálními vlastnostmi.

Levnější a ekologičtější způsob

Antibakteriální vlastnosti česneku můžete ale využít například i v péči o domácnost. V zahraničí je v současné době velkým hitem čistit za pomoci česneku například toaletu.

Je to velmi jednoduché, navíc je toto čištění přátelské k přírodě, protože člověk může vynechat chemii, která se při běžném čištění toalety používá. Přirozeně se tak jedná také o způsob mnohem levnější.

Zničí bakterie i plísně

Česnek může nahradit klasické čisticí prostředky díky allicinu, který obsahuje. Tato látka je nejen zodpovědná za charakteristické aroma česneku, ale dokáže také zničit bakterie a plísně.

A jak na to? Podle webu Ohmymag existují dva způsoby, jak toaletu česnekem efektivně vyčistit. Nejprve můžete zkusit česnek rozdrtit a vysypat přímo do toalety.

Ideální je pak štětkou česnek rozprostřít po celé ploše mísy a nechat působit přes noc. Ráno po spláchnutí tak budete mít hygienicky čistou toaletu.

Dezinfekční nálev

Další možností je připravit si česnekový nálev. Na ten budete kromě česneku potřebovat jeden hrnek vody. Vodu přiveďte k varu a poté přidejte jeden až dva stroužky česneku nakrájené nadrobno. Po přidání česneku hrnec okamžitě sundejte z plotny.

Nálev nechte 15 minut louhovat. Poté vše vylijte do toalety a použijete štětku, abyste nálev rozprostřeli. Opět je lepší nechat působit přes noc. Pokud si nejste jisti, jak na to, můžete se podívat například na tento videonávod.

Zaujal Vás tento způsob čištění toalety? Dejte vědět do komentářů, jestli jej vyzkoušíte.

Zdroj: Ohmymag, Austrian News, YouTube

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články