Zemřela legenda českého šansonu Hana Hegerová. Bylo jí 89 let

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
Hana Hegerová
Zdroj: Profimedia

Ve věku 89 let opustila svět slavná šansonová zpěvačka Hana Hegerová. Umělkyně, které se zaslouženě říkalo „první dáma českého šansonu“ se zapsala do paměti svých fanoušků písněmi Levandulová, Vana plná fialek nebo Tak abyste to věděla.

Zpěvačka byla hospitalizována v Nemocnici na Homolce. Tam skončila kvůli zlomenině krčku. Podle jejího přítele Tomáše Padevěta zemřela v obklopení nejbližší rodiny.

Stovky písní na kontě

Hana Hegerová se narodila 20. října 1931 v Bratislavě. Zpěvačku a herečku označovali dokonce i zahraniční kritici jako královnu hudby nebo první dámu českého šansonu. Skromná umělkyně ale sama toto oslovení příliš v lásce neměla, zdálo se jí, že je přehnané.

Na svém kontě má Hegerová stovky písní, díky kterým bude navždy v paměti svých fanoušků. V roce 2002 dostala z rukou tehdejšího prezidenta Václava Havla medaili Za zásluhy.

Roku 2013 získala ocenění také od francouzského velvyslance Pierra Lévyho, které tehdy z jeho rukou převzal její vnuk.

Poslední roky v nemocnici

V posledních letech se bohužel zdravotní stav herečky zhoršoval, a ona tak byla opakovaně kvůli komplikacím hospitalizována v nemocnici. Již v roce 2011 ohlásila konec své pěvecké kariéry.

Tím dojala tisíce fanoušků, kteří začali mít strach o její zdraví. Na druhou stranu ale pochopili, že zpěvačka ve svém věku potřebuje zasloužený odpočinek. Po náročné operaci, kterou podstoupila se zlomeninou krčku, naděje jejích příbuzných zeslábly.

Bohužel se jí skutečně nakonec právě tato situace stala osudnou. Nedožila se sice devadesáti let, ale zanechala za sebou velké hity a historii jedné velké ženy, na kterou budou davy ještě dlouho vzpomínat.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články