Syn Cher je pořádný chlapák. Nikdo by nepoznal, že byl předtím blonďatou dívkou

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
cher
cher

Malá blonďatá dívka vystupuje se svými slavnými rodiči, popovou divou Cher a Sonnym Bonnem v oblíbené televizní estrádní show. Nikoho v tu dobu nenapadne, že dívence brzy dojde, že se necítí ve své kůži. A to doslova.

„Dříve osoba v zrcadle neodrážela osobu, kterou jsem se cítil být. Když se podívám do zrcadla teď, pak to, co vidím, jsem opravdu já,“ říká dnes jednapadesátiletý Chaz, jenž se narodil jako Chastity.

Svou touhu proměnit se v muže veřejně odhalil až v roce 2008. Do té doby vystupoval jako lesbická dcera legendární zpěvačky.

Intimní dokument zaznamenal vše

Chaz se před několika lety dostal do hledáčku médií díky proměně z ženy v muže, kterou zaznamenává v intimním dokumentu Becoming Chaz jak v domácím prostředí, tak v ordinaci lékaře.

Natáčel se v letech 2009–2010 a začal jeho cestou do San Francisca, kde si nechal odstranit poprsí.

Po ukončení filmování si ještě nechal odstranit vaječníky.

Co se týče úřadů, legálně byla jeho přeměna uznána 6. května 2010, kdy kalifornský soud vyhověl jeho požadavku na změnu pohlaví a jména.

Zdroj: s_bukley / Shutterstock.com

Cher, ač ikona gayů a leseb, nebyla z proměny zprvu nadšená.

Přiznala, že se bála, až svou měnící se dceru spatří, proto se pár měsíců neviděli.

Nejhorší pro ni byla údajně změna hlasu. Její bývalý partner Sonny Bono se toho nedožil, zemřel v roce 1998.

Bono to však matce neměl za zlé. Uvědomoval si, že Cher se narodila v roce 1946 a pro její generaci je toto téma zkrátka těžké. Pro mladší ročníky už je to normální část života, něco, co se ve společnosti tu a tam přihodí.

Cher synovu volbu nakonec přijala

Matka a syn v poslední době dosáhli velkého pokroku a nyní se vídají stejně pravidelně jako kdykoli předtím.

V současnosti se Chaz věnuje psaní a herectví. Vidět jsme ho mohli například v šesté a sedmé řadě seriálu American Horror Story.

Angažuje se také v boji za práva gayů, leseb a transgender lidí, patří mezi kritiky J. K. Rowling, která se o těchto lidech nechvalně vyjádřila na sociálních sítích.

Autor: Šárka Blahoňovská


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články