StarDance: Účastníky 11. řady už známe. Připomeňte si předchozí vítěze, mezi nimiž jednoznačně převládají herci

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
StarDance
Zdroj: Milan Malíček / Právo / Profimedia

Oblíbená taneční show České televize se na podzim vrací na televizní obrazovky. Vloni měla soutěž totiž pauzu, ale letos nás čeká už jedenáctý ročník. Celkem už v české verzi soutěže tančilo osmaosmdesát známých osobních a stejný počet profesionálních tanečníků. Pamatujete si alespoň na deset vítězů?

První ročník soutěže proběhl v roce 2006, pořad se těšil ihned velké oblibě, a to hlavně díky dvojici moderátorů, která se za celých deset řad nezměnila.

Tereza Kostková a Marek Eben jsou jistotou kvalitního večera, který nepostrádá vtip. Jinak tomu nebude ani letos a sehraná dvojice nás provede všemi soutěžními večery.

Osmdesát osm známých osobností tančilo na parketu StarDance

V prvních šesti řadách soutěžilo vždy osm soutěžních párů. Poslední čtyři řady stejně jako letošní jedenáctá už v tanci prověřovaly deset soutěžní párů. Známé osobnosti jsou vždy souhrnem kulturních, sportovních, hereckých, moderátorských nebo pěveckých hvězd.

Každá řada má své favority i černé koně. Tím nejvíce kontroverzním byl účastník sedmé řady Lukáš Pavlásek. Ačkoli jeho um patřil k nejhorším, postupoval kolo od kola dále a diváky bavil spíše vtipem než profesionálním tancem.

Jasná nadvláda herců

První řadu vyhrál herec Roman Vojtek s tanečnicí Kristýnou Coufalovou, vítězství o rok později přistálo do klína akrobatickému lyžaři Aleši Valentovi. Třetí řadu ovládla aktuálně hvězda seriálu Slunečná herečka Dana Batulková. Úspěšnost herců potvrdil o rok později Pavel Kříž.

Prvenství v páté řadě obdržela atletka Kateřina Baďurová a v roce 2013 vyhrála šestou řadu herečka Anna Polívková.

Jediným neporaženým párem roku 2015 byla herečka Marie Doležalová se svým partnerem a na první stupínek o rok později vystoupal herec Zdeněk Piškula. Hereckou nadvládu podpořil v roce 2018 Jiří Dvořák a zatím posledním vítězem je opět herečka Veronika Khek Kubařová.

Osm herců a dva sportovci, to je vítězná sestava za posledních deset ročníků soutěže během třinácti let. Koronavirus odsunul jedenáctou řadu až na letošní rok a my můžeme jen spekulovat, zda zase vyhraje herec.

Z herců jsou letos ve hře Zdeněk Godla, Simona Babčáková, Pavel Trávníček, Jan Cina nebo Marika Šopovská.
Komu budete letos fandit vy?

Zdroj: Česká televize
Autor: Naďa Brožová

Související články