Muž z Ústecka vyhrál ve Sportce 192 milionů. O bohatství se rozdělí s rodinou, část věnuje na ochranu zvířat

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
stastny muz 40
stastny muz 40

Necelý měsíc od padnutí páté nejvyšší výhry v historii Sportky si pro své peníze přijel muž středního věku z Ústeckého kraje. Do sídla dorazil s připraveným plánem, jak miliony rozdělí.

Služební cesta do Prahy změnila život čtyřicátníkovi z Ústeckého kraje. Při nákupu časopisu v jedné z pražských trafik si podal také plný tiket Sportky, na který mu terminál Sazky do jednoho ze sloupečků vygeneroval čísla 10, 16, 28, 31, 33 a 49. Právě tato kombinace mu o pár hodin později přinesla výhru v hodnotě 192 024 310 Kč.

Vyšší výhry se mu vyhýbaly

„Sportku sázím už přes dvacet let, někdy i více tiketů najednou. Pravidelně hraju i Eurojackpot, jen se mi až doteď vyšší výhry vyhýbaly,“ svěřil se v Sazce majitel páté nejvyšší výhry v historii Sportky. „Zpočátku jsem vůbec nemohl uvěřit, že je ze mě milionář. Po opakovaných kontrolách tiketu na internetu mi došlo, že jsem opravdu vyhrál tuhle obrovskou sumu a byl to prostě neskutečný pocit štěstí.“

Daň z výhry ukrojí 28,8 milionu korun

Muž přijel do sídla Sazky za doprovodu manželky. Během hodinové návštěvy se podělil o své první dojmy i plány do budoucna. Několik desítek milionů korun nechá poslat na bankovní účty členů nejbližší rodiny. Část výhry hodlá také postupně věnovat spolkům na ochranu zvířat, které spolu s manželkou už řadu let podporují.

Při setkání došla řeč i na novou daň z výher nad milion korun, která muže z Ústecka připraví o téměř dvacet milionů. „Daň z výher mi vadí, protože není vůbec jasné, kam pak peníze směřují. Raději bych stejnou částku povinně odvedl na dobročinnost,“ řekl výherce.

Autor: redakce
Fotografie jsou pouze ilustrační a nezachycují skutečného výherce.


Související články