Lucie Bílá slaví narozeniny: Pro fanoušky na dnešní večer přichystala speciální koncert

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
lucie bila
Zdroj: Profimedia

Není nic lepšího, než když je vaše práce zároveň také vaším koníčkem. Lucie Bílá hudbu miluje. Vždy se s její pomocí vyjadřovala a dělala radost sobě i ostatním. A právě proto je pro ni také cestou, jak oslavit narozeniny.


7. dubna 2021 je významným dnem, kdy slavná česká umělkyně oslaví své pětapadesáté narozeniny. A nemusela dlouho přemýšlet nad tím, jak a s kým je oslaví.

Kromě svých nejbližších by totiž trochu té pozitivní nálady ráda předala i fanouškům, a to jak jinak než koncertem. Vystoupení, které na dnešní den naplánovala, je ale speciální v mnoha ohledech.

Koronavirus změnil plány

Původně měla Bílá v plánu oslavit narozeniny koncertem v pražské Lucerně. Jenže kvůli koronavirovým opatřením to nakonec není možné. To ale pro zpěvačku neznamená, že by měla své plány rušit. Jen je bylo třeba maličko pozměnit.

Bílá se rozhodla uspořádat koncert online, který bude streamovat. Přístup k němu bude zcela zdarma, zpěvačka chce, aby s ní její narozeniny mohlo oslavit co nejvíce lidí, kteří si to podle jejích slov zaslouží.

„Streamovaný koncert je příležitost, jak alespoň zprostředkovaně oslavit narozeniny s lidmi a jak jim dát nějaký dárek. Cítím, že teď je doba, kdy mohu trochu splatit příznivcům to, co pro mě dělají celou moji kariéru, a potěšit i ty, kteří by si třeba nemohli lístek na můj koncert koupit,“ sdělila pro ČTK.

Během koronavirové krize se Lucie věnuje především pracím na opravách Divadla Lucie Bílé, jehož je spolumajitelkou. A právě na jeho stránkách dnes koncert poběží, a i vy se můžete připojit.

„Je to těžké pro každého, i pro mě. Po celém světě se nezpívá, nemohu dělat svoji práci, kterou jsem pětatřicet let posedlá,“ dodává. Nejen z tohoto důvodu si koncert pro fanoušky, a hlavně pro sebe samotnou užije naplno.

Oslava v okruhu blízkých

Lucie Bílá zazpívá na online koncertě za doprovodu kapely vedené hudebníkem Petrem Maláskem. Za kamerou celého vystoupení stojí její syn Filip. V divadle na celém projektu dál spolupracují i její partner Radek a bratr Karel.

Podle slov zpěvačky se bude tak trochu jednat o rodinnou oslavu, kterou ale zároveň věnuje svým všem fanouškům. Je to pro ni ten nejkrásnější dárek, co mohla sama sobě, a zároveň všem, kteří ji milují, nadělit.

Bílá dále podotkla, že chápe, že kvůli koronavirové situaci to v dnešní době nemají snadné například důchodci v domovech, nebo lidé v nemocnicích. Je proto ráda, že i ti se mohou prostřednictví internetu připojit.

Koncert je pro všechny, kteří chtějí s Lucií oslavit její pětapadesátiny, pro všechny, kdo milují její hudbu, a také pro každého, kdo chce v těžkých chvílích načerpat trochu té pozitivní energie.

Té má Lucie Bílá jistě na rozdávání. Její široký úsměv snad naladí na dobrou vlnu i vás. Koncert začne 7. dubna v 19:00 na oficiálních stránkách Divadla Lucie Bílé.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články