Královna Alžběta II. oplakala smrt svého miláčka. Trpěl srdeční vadou

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Kralovna Alzbeta pes
Zdroj: Profimedia

Smrt domácího mazlíčka je vždy něco, s čím se člověk těžko vyrovnává. A to zvláště v případě, že měl svého čtyřnohého přítele už odmalička a staral se o něho dlouhé roky. A bohužel toto trápení se nevyhýbá ani celebritám a slavným lidem.

Pětadevadesátiletou královnu Anglie zná téměř každý. Žena vládne zemi již 69 let a pro mnohé je nehynoucím vzorem a symbolem dokonalého státu. Samozřejmě jako hlava státu má různé výsady.

Speciální královské pokrmy, společnost, denní plány, služebnictvo. A není to jen královna, o koho je dokonale postaráno. Její psí společníci mají také vždy jen to nejvybranější jídlo, pelíšky i jiný luxus, o kterém se ostatním zvířatům ani nesnilo.

Jeho smrt nesla jen těžko

Před nedávnem se Alžběta II. musela vyrovnat s těžkou ztrátou. Jeden z jejích zvířecích mazlíčků totiž přišel o život. A podle všeho to panovnice nesla velmi těžce, a dokonce se nechtěla vyjádřit ani do médií.

Pejsek jménem Fergus byl v královské rodině několik měsíců. Královna ho dostala v loňském roce společně s dalšími psy. Jenže tenhle mazlíček, konkrétně kříženec corgiho s jezevčíkem, se bohužel dlouhého věku nedožil.

Měl totiž srdeční vadu, kterou trpěl už od narození. I když tak královna věděla, že se její miláček vysokého věku nedožije, byla to pro ni rána, se kterou se vyrovnává jen těžce.

Smrt psa navíc přišla jen krátký čas poté, co se musela Alžběta II. rozloučit se svým manželem princem Philipem, který zemřel 9. dubna 2021. Sotva se tak královna dostala z jednoho šoku, přišel další.

Složitě vybíraná jména

Že královna své domácí mazlíčky miluje, dokazuje nejen tím, jak se o ně stará, ale i tím, jaké výsady jim dává. Například jména vybírá vždy podle životních událostí nebo osob, které jsou pro ni blízké.

Zesnulý Fergus dostal jméno podle strýce Ferguse Bowes-Lyonovi, který zemřel během první světové války. Druhý pes, kterého dostala královna současně s Fergusem, se jmenoval Muick po oblíbeném královnině místě poblíž zámku Balmoral.

Další psi, které královna vlastní, se jmenují například Candy, Vulcan nebo Monty. Všichni psi jsou cvičení a poslušní, aby nedělali na veřejnosti ostudu, na druhou stranu jsou ale značně rozmazlení královským zacházením, což přiznává i sama královna.

Cukr i bič

Se psy pravidelně vystupují královnini zástupci na výstavách, v roce 2012 si dokonce Monty zahrál ve filmu, který se hrál během zahajovacího ceremoniálu olympijských her v Londýně.

Aby psi byli schopni vystupovat na veřejnosti důstojně, jsou cvičeni poměrně tvrdě a přísně, na druhou stranu dostávají za správné výkony a dobré výsledky na soutěžích odměny v ceně, kterou dá běžný člověk za jídlo v luxusní restauraci.

Alžběta II. se v současné době srovnává se smrtí Ferguse, je ale jasné, že na psy jen tak nezanevře a bude se o ostatní mazlíčky nadále starat s láskou. Její psí rodina se navíc stále rozrůstá, takže na nějaké smutnění brzy nebude ani pomyšlení.

Zdroj: people.com, mercurynews.com, foxnews.com
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články