Chinaski si pro letošní jedničkáře připravili koncert zdarma

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Chinaski 1
Chinaski 1

Turné po letních amfiteátrech skupiny Chinaski už je v plném proudu. Tato oblíbená kapela už přivezla svou show do Lokte, Tvrdonic či Českého Krumlova a zakončí jej velkolepě 28. června 2019 v letním kině v Příbrami. A právě tam mohou dorazit i ti žáci a studenti, kteří na na vysvědčení dostanou v tento školní den samé jedničky. Stačí jej přivést s sebou a koncert budou mít zdarma.

Chinaski se nedávno blýskli videoklipem k písni Tamaryšek, zatím posledním singlem z aktuálního alba Není nám do pláče. V tuto dobu však muzikanti kolem Michala Malátného nahrávají novou desku a první ukázky z ní zaznívají naživo na právě probíhajícím turné. To nezahrnuje pouze amfiteátry, ale i podhradí nebo letní kina. Jedna z našich nejpopulárnějších kapel na těchto místech hraje kromě novinek i osvědčené hity a singly z poslední desky. Všechna vystoupení doplňuje velkolepá vizuální show.

Vrchol Amfiteátr turné proběhne v Příbrami

Zdroj: Petr Weigl

Celá šňůra bude završena 28. června 2019 ve středočeské Příbrami. Zde před Chinaski vystoupí speciální hosté Like-it a Michal Kindl. Like-it jsou jsou mladá pop-rocková kapela z Vysočiny, kterou tvoří čtyři kamarádi už z dětství a nově pátý člen, klávesista Jiří Kiesewetter. Toto hudební uskupení zaujme energickým a sebevědomým vystoupením, jemuž nechybí chytlavý zvuk kytary a charismatický projev zpěváka Dominika Kříže. Fanoušky si získalo například písněmi Nádech nebo Adrenalin.

Po Kollerovi Chinaski

Dále se návštěvníci mohou těšit na nastupující osobnost tuzemské scény, zpěváka, skladatele a klavíristu Michala Kindla. Umělce si vybral jako hosta svého akustického turné David Koller. Kindl na něm vystupoval ve dvojici s kytaristou a producentem Alešem Zenklem, jenž je známý ze spolupráce s Mekym Žbirkou nebo Michalem Hrůzou. Tato dvojice právě nahrává v novém pražském studiu Marecords Kindlovu druhou autorskou desku Ticho, následovníka více než rok starého debutu Barvy.

Novinka by měla obsahovat osobité popové skladby, tentokrát však s větší energií a uvolněnější textovou složkou „S Alešem jsme si hodně sedli. Málokdy jsem mu něco vrátil, občas si třeba řekneme, že by chtělo něco změnit, ale jsem spokojený s tím, jak to funguje, a nechávám ho volně dýchat. Nejenom v hudbě je ohromně důležitá svoboda,“ říká Kindl o svém kolegovi, který je i součástí jeho doprovodné kapely, s níž se v Příbrami před Chinaski představí.

Autor: Šárka Blahoňovská


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články