Celebrity po celém světě oslavovaly den Star Wars. Některé z nich propálily zajímavé informace

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
star wars den
Zdroj: Profimedia

Den, kdy fanoušci vytahují světelné meče a oblékají kostýmy Dartha Vadera. Mezi slavnými osobnostmi je také několik fanoušků kultovních filmů Star Wars, a někteří z nich dokonce odhalili chyby ve filmu, na které se při příštím filmovém maratonu zaměříte určitě i vy.

V úterý 4. května byl světový den Star Wars. Den, kdy celý svět oslavuje ságu Hvězdných válek jako velkou posvátnost. Všichni, kdo měli doma kostým, se oblékli a vyrazili do ulic.

Jedním z fanoušků je i zpěvák skupiny Aerosmith Steven Tyler. Zveřejnil fotku, kde je v objetí s filmovým Chewbaccou. Nechyběl ani hashtag se slavnou hláškou „may the force be with you“, v překladu „nechť tě provází síla“.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Steven Tyler (@iamstevent)


Lenny Kravitz snímek okomentoval slovy: „Nemohu rozeznat, kdo je kdo.“ Dále slavil třeba Samuel L. Jackson, David Spade nebo herečka Sarah Michelle Gellar.

Z českých hvězd slavil třeba tříletý syn Evy Burešové, malý Nathaniel. Herečka synka vyfotila v masce hlavní postavy Dartha Vadera, který většinou nahání strach, ale v případě malého Nathánka se jednalo o velmi roztomilou fotku. Však také fanoušci oceňovali krásné hnědé oči potomka slavné herečky.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Eva • Salvatore • Burešová (@evabureshsalvatore)

Moderátoři rádia Evropa 2 Petr Říbal a Ondra Urban slavili přímo ve studiu. A filmové sáze zasvětili celé úterní vysílání.
Petr dorazil v kostýmu Chewbaccy a Ondra ve filmovém tričku a se světelným mečem. Oba si vysílání velmi užívali, a dokonce přihodili do éteru pár pikantností, které poté zveřejnili i na svém Instagramu.

Věděli jste například, že robot R2-D2 měl ve filmu normálně mluvit anglicky, ale nakonec se herci Kennymu Bakerovi takové pocty nedostalo a robot namísto toho ovládá droidštinu?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Petr Říbal (@petrribal)

Velmi zajímavý je také fakt, že ve filmu Star Wars: Impérium vrací úder z roku 1980 nebyly filmové efekty na takové úrovni, aby tvůrci vytvořili z nebe padající asteroidy. Jako náhražka jim posloužily klasické brambory, které nechal režisér filmu z nebe opravdu padat. Odteď se už na tyto scény nikdy nebudete dívat stejně.

V rozhlasovém vysílání ještě Petr zmínil, že Stormtroopeři mají povětšinou meče v levé ruce. Na casting byly pozváni pouze levorucí herci, protože zbraň měla takový design, aby se dobře držela právě v ruce blíže srdci.

Zdroj: Instagram
Autor: Naďa Brožová


Související články