Vánoční zloděj: Rodině mizela ze zahrady světýlka. Když zjistila, kdo za tím stojí, nestačila se divit

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
veverka
Zdroj: Profimedia

Zvířátka lidé milují. A ta roztomilá obzvlášť. Ale i když jsou někteří tvorové krásní a nejraději bychom je pomazlili, existují hranice, které by se překračovat neměly. Jedné rodině z Británie začala z venkovního vánočního osvětlení mizet světýlka. A když objevili pachatele, nestačili se divit.


„Tak tahle malá potvora nám ukradla už přes 150 žároviček a překousala několik drátů na vánočním osvětlení,“ napsala autorka k videu, které se okamžitě stalo hitem na YouTube. Na něm je vidět veverka, která i s červeným vánočním světýlkem utíká z místa činu.

Na to, aby veverka ukradla takové množství věcí, jí stačil pouze jeden den. A ani jí moc nevadilo, že ji u toho někdo natáčí. Podle všeho jsou na lidskou přítomnost v oblasti veverky zvyklé. Proč ale právě vánoční světýlka?

O vánoční náladu jí asi nešlo

Podle dostupných informací se žena po natočení videa pokusila o veverkách něco načíst a zjistila, že si na zimu dělají velké zásoby jídla. Jenomže polovina z žaludů se zkazí a u mnoha pak zvíře zapomene, kde je zahrabalo. Proto v zimě stejně shání zoufale cokoli k snědku.

Vánoční ozdobičky jsou sice barevné, tvarem a velikostí nicméně připomínají zvířeti žalud. Překousat ostrými zuby drát pro něj není problém a s kořistí pak utíká do bezpečí. Žena sice u videa zavtipkovala, že chtěla asi veverka mít doma vyzdobeno, o to ale ve skutečnosti nejde.

Chudák veverka si ale pravděpodobně na potravě moc nepochutná. Ačkoli se žena trochu obávala toho, že by mohla veverka světýlko spolknout a ublížilo by jí, podle všeho se to nestane. Zvíře totiž pozná, že předmět není k jídlu. Nebo alespoň ne teď.

Schovala je všude po okolí

Veverky si tvrdé ořechy a žaludy schovávají. Pokud se jim nedaří je rozlousknout, vědí, že ještě není ten správný čas a myslí si, že se k němu vrátí později. Jelikož tvrdá plastová a skleněná světýlka se nepodařilo veverce rozbít, rozhodla se poschovávat je po okolí.

Ve videu dokonce žena připsala, že v celém sousedství se teď díky tomu dají najít barevné kousky osvětlení z jejich domu. Některé v listí, jiné pod hlínou a mezi kameny. Veverka jednoduše vyzdobila polovinu vesnice, aniž by o tom sama věděla.

Majitelé domu, který byl zlodějem zákeřně okraden, sice přišli o světýlka, která s překousanými kabely už nikdy fungovat nebudou, mají ale video, které je proslavilo na internetu, a vtipný zážitek na celý život. Podobným snímkem se totiž asi může pochlubit jen málokdo.

Zdroj: huffpost.com, YouTube

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články