Na silvestra trpí. Chraňte své mazlíčky před hlukem z ohňostrojů

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Pes silvestr
Zdroj: Shutterstock

Silvestr a příchod nového roku lidé slaví veselím, které je obvykle velmi hlučné. Pro nás je to možná zábava, zvířata ale trpí. Pokud máte doma psa nebo kočku, jistě už vás mnohokrát napadlo, že byste jim rádi nějak pomohli. A my poradíme, co pro ně můžete v tomto období udělat.

Psi mají extrémně vyvinutý sluch, a nesou tak rachejtle velmi špatně. Ani kočky ale nevědí, kam se schovat, když se začnou ozývat zvuky, které nedovedou identifikovat. Jak na silvestra můžete ochránit své mazlíčky před hlukem?

Nenechávejte je volně pobíhat venku

Prvním důležitým bodem je nenechávat psy ani kočky pobíhat po zahradě nebo dvorku. I když jsou možná mazlíčci na pobyt venku zvyklí, v případě, že uslyší tolik hluku, mohou se vyděsit a snadno se zaběhnou.

Někdy pak mají problém vrátit se domů, protože mají strach. Vezměte tak zvířata k sobě domů do bezpečí, kde je budete moci pohladit, uklidnit. A kde navíc nehrozí, že by se vám kvůli nadměrnému hluku z petard ztratili.

Odjeďte někam, kde je klidněji

Především pokud bydlíte v místě, kde lidé střílí petardy na každém rohu, vyplatí se odjet slavit silvestra někam, kde je více klid. Pokud máte možnost, vezměte s sebou mazlíčky třeba na chalupu, nebo jednoduše někam, kde ohňostroj pořádá jen pár lidí.

Zavřete se s ním v koupelně a pusťte mu rádio

Pokud možnost odjet do klidnějšího prostředí nemáte, zavřete se s domácím mazlíčkem v koupelně. Pusťte rádio nebo písničky z telefonu, celou dobu pejska či kočičku hlaďte a mluvte na ně. Tato ochrana funguje například i při bouřkách, kdy se mazlíčci také často bojí.

Každé zvíře snáší silvestr jinak. Je možné, že se váš mazlíček bát nebude, že bude v klidu a rachejtle s ním ani nehnou. Přesto ale buďte po celou dobu s ním a kontrolujte, zda je v pořádku. Nikdy nevíte, zda ho nějaká konkrétní rána nevystraší.

Zdroj: Prima Zoom, iDNES, Zprávy Aktuálně, Novinky

Autor :Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články