Jak rozmluvit andulku. Prvního slůvka se můžete dočkat už za tři dny

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
andulka
andulka

Pořídili jste si vlnkovaného parťáka v touze vést s ním dlouhé rozhovory? V tom případě vás zklameme, ale asi se vám to nepodaří. Andulku ale skutečně můžete naučit mluvit. Chce to jen trochu soustředění a vytrvalosti a třeba vás tento opeřenec bude při příchodu domů vítat opakováním vašeho jména.

Způsob, jak naučit andulku mluvit, se skládá z několika kroků. Když je budete trpělivě dodržovat, dočkáte se prvních slůvek.

Zvolte vhodné prostředí a čas

Pro rozmluvení jsou lepší mladí samečci, obzvlášť pokud chováte jen jednoho. Bude se totiž zaměřovat hlavně na vás. To je při učení důležité, takže si pro něj připravte náležité podmínky.

Stanovte si denní dobu, ve které budete vašeho mazlíčka trénovat. Prostředí by nemělo ptáka rozptylovat, takže se nebavte s jinými členy domácnosti, neposlouchejte rádio a raději i zavřete okno, ať vás neruší zvuky z venku.

Vaše i andulčino soustředění podpoří, když si ji vezmete na ruku. Dáte jí tím signál, že se má věnovat následující čtvrthodinku jenom vám.

Začněte se jménem

Vyberte si první slovo, jež ji budete chtít naučit a opakujte ho. Pro tento účel je dobré začít s mazlíčkovým jménem, pokud není příliš dlouhé a složité. Vyslovujte ho zřetelně a opakujte vícekrát ve stejném tónu. Po nějakém čase by ho váš okřídlenec měl začít papouškovat. Někomu na to stačí i tři dny.

V chovatelských potřebách lze pořídit i speciální zrní, které je pro rozmluvení andulek vhodné. Do jaké míry jde o marketingový tah, necháme na vašem posouzení. Jisté je, že proso, lesknice, nigera, loupaný oves jim bude nejen chutnat, ale budou po nich i prospívat.

Tento papoušek samozřejmě nebude rozumět významu toho, co říkáte, bude pouze vydávat zvuky. Můžete ji ale naučit pojmenovávat věci, jež jim budete ukazovat. Zvuk si pak spojí s obrazem a vy se pak můžete chlubit, jakého chytrého tvora doma máte.

Autor: Šárka Blahoňovská


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články