Fotíte se svým miláčkem na rozkvetlém poli? Tento instagramový trend může být velmi nebezpečný

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Pes rozkvetle pole
Zdroj: Shutterstock

Naši čtyřnozí přátelé jsou pro nás mnohdy vším a chceme se pochlubit s jejich roztomilostí. Toužíme ukázat světu, že náš pes je ten nejhezčí ze všech, mnohdy ale nestačí jen jeho přirozená krása, přemýšlíme, jak a kde ho zachytit, aby vynikl.

Poslední dobou se Instagramu rozmohl trend, při kterém majitelé fotí své psy v polích plných rozkvetlých květin. Oblíbená je například řepka, protože každý pes zkrátka vynikne v poli plném žlutých květů.

Věděli jste ale, že právě kvetoucí pole může být pro vašeho mazlíčka nebezpečné? Než příště vyrazíte do přírody pejska fotografovat, přečtěte si raději, jak mu podle veterináře může vaše snaha ho zkrášlit nakonec uškodit.

Veterináři nechápou

Obrovská většina uživatelů, kteří mají psa a současně také Instagram, propadla trendu, při kterém je jejich pes obklopen kvetoucími rostlinami. A veterináři to nechápou. Jak je možné, že páníčky nenapadne, že by jim to mohlo ublížit?

Podle veterináře Shawna McCormacka jsou pyly z květin nebezpečné jak pro psí sluch, čich, tak i zrak. Stačilo by, aby si majitelé přečetli základní příručky o výchově psů, a věděli by, že se mají rozkvetlým polím v létě vyhýbat.

Pokud pes navíc rostlinu sežere, může mu jít i o život. V mnoha ohledech přesto lidé nechávají psy volně pobíhat po louce a chytat do tlam jakoukoli rostlinu, kterou potkají. Podle McCormacka je to nezodpovědné jednání.

Vezměte je na bezpečná pole

„Pokud pes okusuje trávu, chybí mu vitamíny. Nic se neděje, když sežere nějaké ty rostliny, člověk by měl ale vždy vědět, že se jedná o byliny nebo nejedovaté květiny,“ píší veterinární odborné časopisy.

„Řepka k takovým rozhodně nepatří. Pokud už potřebujete svého psa fotit v přírodě mezi rozkvetlými rostlinami, existuje spousta míst, kam ho můžete vzít. Je ale potřeba se předem ujistit, že mu rostliny neublíží,“ dodávají.

Pokud chcete udělat vašemu psímu mazlíčkovi dokonalou fotku, vezměte ho například na slunečnicové pole. To kvete od konce června do začátku září a například v srpnu jsou slunečnice nádherné a vašeho psa zobrazí v nejlepším světle.

Sedmikrásky kvetou prakticky po celý rok, pokud jsou zimy mírné. Vašemu psovi nemohou ublížit. A už jste někdy viděli pitbula mezi těmito drobnými rostlinami? Pokud ne, věřte tomu, že i z drsného psa udělá tahle květina milovníka přírody.

I levandule je rostlina, která psům nijak neublíží, s klidem je tedy můžete vystavit na Instagramu obklopené jejími květy. I když levandulová pole najdete spíše ve Francii, i u nás můžete psa vyfotit minimálně s rostlinou za ušima.

Nepodléhejte trendům

Na internetu se snadno něco objeví a každý druhý to začne napodobovat. I když se zdá, že trendy, které dělají všichni okolo, nemohou být nebezpečné, vždy je třeba si o každé situaci zjistit co nejvíce informací.

Trendy mohou ublížit často nejen vám, ale jak vidíte, také vašim zvířecím kamarádům, kteří vás budou následovat kamkoli, dokonce i do polí mezi květiny, které je mohou stát život. Dbejte proto raději na své i jejich bezpečí než na to, jak moc budete na Instagramu vypadat stylově.

Zdroj: rufflesnuffle.co.uk, wagwalking.com, goodto.com
utor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články