Zbavte se pavouků v domě i na chalupě. Skvělým pomocníkem vám budou rostliny

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Pavouk v byte
Zdroj: Shutterstock

Nejspíš každý se někdy setkal s pavoukem v domě či bytě. Ačkoli je to typičtější pro chalupy a rodinné domy, někdy se objevují také v přízemních bytech, nejčastěji na chodbách, toaletách a v koupelnách. Jak se těchto živočichů, kterých se mnozí štítí, efektivně zbavit?

Říká se, že pavouci přinášejí štěstí, někdy dokonce i peníze. Když tak máte nějakého doma, ideálně byste ho měli chytit do sklenice a vypustit ven živého. To ale mnozí lidé dělat odmítají a je pro ně jednodušší se zbavit pavouka nějakým sprejem a poté ho vyhodit mrtvého.

Existuje hned několik možností, jak pavouky ze svého domu vyhnat. Některé fungují až ve chvíli, kdy už skutečně otravné zvíře spatříte, jiné jsou preventivními opatřeními před tím, aby se vám do domu vůbec nestěhovali.

Pavouci nesnáší mátu

Pokud potřebujete preventivní opatření proti pavoukům, stačí vám k tomu podomácku vyrobený sprej z pouhých dvou surovin. Vody a máty. Několik listů máty rozmělněte a smíchejte s vodou. Pak je dejte do rozprašovače a tím ošetřete všechna místa, kudy se mohou pavouci do domu dostat.

Jednou za tři dny s mátovou vodou postříkejte všechna okna, dveře, odpady v kuchyni i v koupelně. Pavouci totiž velmi často rádi vylézají například z vany nebo umyvadel.

Zbavte se vlhkosti v domě

Pavouci (ale i mnoho typů brouků) milují vlhko. Proto je často najdete ve sklepě nebo právě v koupelnách a na záchodech. Zbavte se vlhkosti v domě, zbavíte se i pavouků. Využít k tomu můžete různé absorbéry vlhkosti, důležité je ale také správně a pravidelně větrat.

Vysaďte „protipavoukové“ rostliny

Posledním způsobem, jak se efektivně zbavit pavouků, je vysadit ve svém domě či bytě rostliny, které přirozeně osminohá zvířata odrazují. Patří k nim nejen již výše zmíněná máta, ale také různé druhy citrusových stromů nebo třeba eukalyptus.

Kromě toho, že se zbavíte pavouků, budete mít doma zdravější vzduch a také něco na okrasu. Když už ale přece jen i přes veškerou vaši snahu nějaký pavouk domů pronikne, myslete na své peníze a zbavte se ho raději tím, že ho živého vynesete na zahradu. Zabíjet pavouky vám nic dobrého nepřinese.

Zdroj: I can teach my child, Happy Money Saver, Tips Bulletin, Frugally Blonde

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články