Zbavte se mravenců v domě bez chemie. Pomůžou vám věci, co máte běžně doma

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Mravenci
Zdroj: Shutterstock

Stát se to může v domě i v bytě. Mravenci si občas cestu do naší domácnosti najdou. A pokud nezačneme jednat hned, je pak poměrně obtížné se jich zbavit. Obvykle je to ale problém, protože někdy se objeví zničehonic. Vy pak jen přemýšlíte, jakou chemií je vyhubit.

Na světě žije přes 12 000 druhů mravenců. Podle webu Healthline je naprostá většina z nich pro lidské zdraví neškodná.

Přesto se ale může stát, že na ně budeme mít alergii. V domácnosti je ale rozhodně nechceme tak jako tak. Co se tedy dá dělat, pokud už se nám domů dostali?

Chemie mnohdy nefunguje

V obchodech se dá koupit mnoho přípravků proti mravencům. Ty ale často nejsou dostatečně účinné, protože někdy zkrátka nevíte, druh mravence přesně potřebujete vyhubit. Navíc jsou tyto přípravky nebezpečné pro vaše domácí mazlíčky.

Lepší volbou je potom deratizátor, který ví, co dělá. Jeho služby ale můžete potřebovat opakovaně a to potom zase stojí poměrně velké peníze. Nehledě na to, že ani deratizátor není pro vaše domácí mazlíčky ideální. Jak se tedy před mravenci bránit jinak?

Přerušte jim stezky

Mravenci mají své stezky, které vedou po zdech nebo podlaze. Dají se vypozorovat. Potom jim stačí tyto stezky narušit, což je zmátne a mravenci se stáhnou.

Udělat to můžete několika způsoby. Mravenci podle webu Family Handy Man nesnáší mravenci aromatické byliny. Položte jim do cesty například mátu nebo meduňku.

Stejně tak ale poslouží také hřebíček a sůl. Ty je vhodné nasypat i kolem oken a prahů dveří, aby se z venku další jedinci nedostali dovnitř.

Jednou z nejspolehlivějších rad je přerušit mravencům jejich cestičky křídou. Na bílé zdi nejsou čáry vidět, hmyz se je přesto bojí překročit.

To jsou ale všechno pouze způsoby, jak mravence zmást a donutit je se na čas stáhnout. Můžete se jich ale zbavit i nadobro.

Citron, ocet a pivo

Mravenci sice nesnáší aromatické věci, vůně citronu, octa a kvasnic je ale láká. Pokud někde doma umístíte misku s octem nebo pivem, mravenci do ní nalezou a v tekutině se pak utopí.

Jako past funguje také citron potřený medem. Plátek citronu svou vůní mravence přiláká, z medu se ale už nedostanou.

Tímto způsobem se vám časem může podařit pochytat všechny škůdce. Raději ale dbejte pomocí hřebíčku a soli kolem oken na prevenci a nepouštějte na návštěvu už žádné další.

Zdroj: Pet Helpful, Insider, Family Handy Man, Healthline, Country Living

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články