Zametání pomocí smetáčku a lopatky si můžete usnadnit. Přestanete tak kolem sebe vířit prach

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Zametani
Zdroj: Shutterstock

Zametání je činnost, kterou má většina z nás na denním pořádku. Každou chvíli se někde něco vysype, nebo si minimálně potřebujete zamést v chodbě či v místnostech, kde máte lino a plovoucí podlahu. Víte ale, že existuje tip, který vám může zametání usnadnit?

Ať už uklízíte rozbitou skleničku, zametáte chlupy po domácích mazlíčcích, nebo děláte průběžný úklid chodby, nejprve vše pravděpodobně smetete na hromádku koštětem.

Potom přichází na řadu použití smetáčku a lopatky. Nepořádek ale mnohdy zůstává na podlaze a vám se ho na lopatku podaří namést až na několikátý pokus.

Navíc hrozí, že se vám z ní malé částečky prachu a nepořádku vysypou. S tímto vám může pomoci jednoduchý trik.

Lopatku stačí namočit

Zlepšovák představil už před časem na TikToku profil Clean at Home with Mrsh. Na videu je vidět, jak uživatel nejprve zamete prach, který se mu ale z lopatky vysype zpět na zem.

Následně vodou z rozprašovače lopatku navlhčí a ukazuje lidem, jak na ní najednou všechen nepořádek drží. I když se na první pohled jedná o opravdu jednoduchý trik, lidé pod videem uživateli za nápad děkují.

Papírový ubrousek

Samozřejmě má tato metoda úklidu i své nevýhody. Nepořádek totiž pak nepůjde jednoduše vysypat do koše, budete muset použít papírový kapesník nebo ubrousek, abyste smetí z lopatky setřeli.

Pak už ji ale stačí jen opláchnout a nechat uschnout a je připravena k dalšímu použití. Rozhodně jde o trik, který se občas může hodit každému z vás. Pokud tedy zametáte denně, mějte rozprašovač s vodou vždy po ruce.

Zdroj: House Digest, Apartment Therapy

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články