Žádné podvádění či lhaní. Víte, co je největším zabijákem milostného života?

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zkaza mlostneho zivota
Zdroj: Shutterstock

Nevěra, nedůvěra, lhaní, hádky. Tohle všechno jsou věci, které mohou milostný vztah zabít. Ale existuje mnohem větší strašák, který je nenápadný, ale o to horší. Co to je? Nebudete tomu věřit, ale jde o obyčejnou sůl.

Chlorid sodný neboli kuchyňská sůl je bohatým zdrojem sodíku, který je sice zdravý, ale jenom v určité míře. Jeho nadměrný příjem může vést k mnoha zdravotním potížím, včetně srdečních kolapsů. Denně se doporučuje jen pět gramů soli a kdo tuto hranici překročí, může počítat s následky. Ty se neblaze mohou projevit i na sexuálním životě.

Bolest vaginy

Nízký průtok krve do pánve sabotuje ženské prožitky. Snižuje se intenzita vzrušení i citlivost pohlavních orgánů, vyvrcholení přichází minimálně a příliš velký příjem sodíku se podepisuje i na vaginální suchosti.

Ta může způsobit dokonce až bolest při milování. Kromě toho vám nadměrné solení může způsobit bolest hlavy, podrážděnost, únavu či poruchy spánku. A k tomu se může přidat ještě nechuť ke společným prožitkům v ložnici. Takže až vám vaše partnerka řekne, že ji bolí hlava, víte, co za to doopravdy může.

Slabá erekce

Problémy nemají jen ženy, ale i muži. Průměrný člověk do sebe za den dostane až 13 gramů soli. Problém je, že k dosažení erekce potřebuje penis správný průtok krve.

Bez ní se můžete snažit, jak chcete, ale ten krasavec v kalhotách se stejně nepostaví. Sodík v jídle způsobuje v těle kornatění tepen a to, že se tělo zanáší. Celé se to pak odráží i na síle erekce. Místo kupovaného grilovacího koření, kde je hlavní dominantou právě sůl, tak příště použijte třeba čerstvé bylinky.

Draslík vám pomůže

A jak se soli vyhnout? Odstraňte solničku ze stolu a častěji konzumujte potraviny, kde je draslík. Ten vysoký krevní tlak naopak snižuje.

Najdete ho v ovoci, zelenině, obilných klíčcích nebo v luštěninách. Pro svůj milostný život uděláte nejlépe, když se budete pravidelně hýbat, zvolte třeba vytrvalostní sport, ideálně třikrát do týdne.

Také pijte dostatek čisté vody. Sůl totiž odvodňuje a dehydratace erekci moc neprospívá. A nezapomínejte ani na mazlení, i to může být totiž moc hezké.

Autor: Barbora Turková


Související články