Výroba adventního věnce může zabavit i děti. Připravte si ho podle svých vlastních představ

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Vyroba adventniho vence
Zdroj: Shutterstock

První adventní neděle se blíží. Obchody jsou samozřejmě plné nejrůznějších věnců se svíčkami, jejich ceny ale moc přívětivé nejsou. A navíc musím říct, že jsem letos ještě neviděla takový, který by mě zaujal. Proto si ho i tentokrát jako každý rok vyrobím sama.

Výroba domácího adventního věnce se vyplatí z mnoha důvodů. Uděláte si ho přesně takový, jaký ho chcete mít, budete mít pak při zapalování svíček mnohem lepší pocit. Navíc můžete do výroby zapojit i děti a udělat z toho aktivitu pro celou rodinu.

Co budete potřebovat?

Na přípravu adventního věnce budete potřebovat nůžky, drátek a 4 držáky na svíce. Dále si připravte různé stuhy, větvičky a další dekorativní prvky, které chcete na věnec umístit. Vhodné jsou například šišky nebo malé vánoční ozdoby.

Jako základ obvykle používám polystyrenový věnec, který se dá koupit v kterémkoli papírnictví. Do toho jdou totiž veškeré dekorace velmi snadno zapichovat, navíc skvěle drží tvar a věnec se vám tak nijak nepokroutí.

Jak na výrobu věnce

Základem je polystyrenový věnec obalit tak, aby nebyl materiál vidět. Já to dělám tak, že ho ozdobím smrkovými větvičkami, pomoci si ale můžete i tím, že ho obalíte zeleným krepovým papírem. Poté na 4 místa v pravidelných vzdálenostech od sebe umístěte držáky na svíce.

Pokud vám něco na věnci nedrží, pomoci si můžete právě drátkem, který se mezi větvičky snadno skryje. Doporučuji také vzít si na pomoc tavnou pistoli. Následně už jen věnec dozdobte podle svých úvah.

Někteří lidé například šišky nastříkají stříbrnou barvou, já upřednostňuji přirozený vzhled věnce. Je to ale na vás. Dále ráda používám kůru ze stromů nebo kaštany, kterých je na podzim všude plno.

Závěrem potom už jenom volná místa doplním ozdobami na stromeček, pokud je potřeba. Osobně ale nemám ráda věnce přeplácané, záleží tedy na tom, jak konečný výsledek vypadá a zda se mi na něj ještě něco hodí.

Fantazii se meze nekladou. Každý člověk má preference jiné a váš věnec tak bude nejspíš zcela jiný než ten můj. Věřím ale tomu, že rady, které jsem vám poskytla, alespoň trochu při jeho přípravě pomohou.

Zdroj: Autorský článek

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články