Vyfukování velikonočních vajíček není žádná věda. Jde to jednou i dvěma dírkami

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Vyfukovani vajicek
Zdroj: Shutterstock

Jedním ze symbolů Velikonoc jsou vajíčka. Jedná se bezpochyby o ten největší, barví je doma snad každý. V dnešní době se už barví především vajíčka vařená, která se následně konzumují. Pokud ale chcete vajíčka na ozdobu na stůl, nebo třeba na zavěšení na větvičky v zahradě, je ideální barvit vejce vyfouknutá.

Vyfukování vajíček není žádná věda. Můžete si k němu vzít na pomoc i děti. Některým lidem přesto činnost dělá problém a raději si koupí dekorace v podobě vajíček umělých. To je ale škoda. My vám poradíme, jak vajíčka vyfouknout velmi snadno.

Vyfouknutí dvěma dírkami

Nejklasičtějším způsobem, jak ze skořápky vajíčka dostat žloutek a bílek, je udělat dírky na obou stranách. Do jedné potom foukáte a druhou vajíčko vyteče ven. Je ale vždy důležité dodržovat určitá pravidla.

Vajíčko nejprve dobře opláchněte v jarové vodě. Přece jen přijde do kontaktu s vašimi ústy a jsou na něm bakterie, které do těla rozhodně dostat nechtece. Dírka, kterou bude vajíčko vytékat, by měla být o něco větší, pozor ale, aby zase nebyla velká příliš.

Ta, do které foukáte, může být úplně drobná. Pokud do vajíčka strčíte špejli a jeho obsah nejprve promícháte, bude se vám potom vyfukovat daleko snadněji, radí Novinky. Skořápku následně propláchněte vodou, aby nezačala po čase páchnout.

Vyfukování jednou dírkou

Někdo chce vajíčko co nejméně poškodit, proto se rozhodne pro vyfukování vajíčka pouze jednou dírkou, která nebude tolik vidět. V takovém případě je třeba do skořápky dostat vzduch, který vajíčko vyfoukne, například pomocí injekční stříkačky nebo kloubového brčka, píše Blesk Pro ženy.

V obou případech je třeba postupovat velmi opatrně, aby skořápka pod tlakem nepraskla. Daleko jednodušší je první způsob, pokud je ale někdo dostatečně trpělivý a chce si dát na své velikonoční výzdobě záležet, ani tento případ není nemožný.

Zdroj: DIY česky, Magazín Recepty, Pro ženy, Blesk Pro ženy, Novinky, Deník

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články