Vodu ze sušičky nevylévejte. V domácnosti se hodí na úklid i na spláchnutí

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Susicka
Zdroj: Shutterstock

Čím dál více lidí se snaží smýšlet ekologicky a neplýtvat. Málokoho by ale napadlo, že se dá v mnoha případech využít i voda ze sušičky na prádlo. Je škoda ji vylévat do odpadu. Poradíme, kde ji v domácnosti uplatníte.

Prádlo ze sušičky je příjemně jemné a voňavé, v zimě se navíc nemusíte stresovat s tím, že by vám venku neuschlo. Sušičku má tak doma čím dál více lidí. Naučte se ale neplýtvat s vodou, která se v ní během procesu sušení nashromáždí. Využít se dá různě.

Na odmočení prádla

Některé oblečení má na sobě žluté skvrny od potu, děti mají často zelená kolena od trávy, nebo jste se třeba řízli a ukápla vám krev na bílou košili. Všechny tyto skrvny jdou velmi těžko vyprat.

Je třeba prádlo nejprve nechat nějaký čas odmočit, aby špína pustila. Teprve potom ho dejte do pračky. Právě na odmočení takto ušpiněného oblečení můžete využít vodu ze sušičky. Ačkoli nejde o nijak výraznou úsporu, pokud perete prádlo třeba kvůli dětem několikrát do týdne, vyplatí se to.

Úklid koupelny

Voda ze sušičky je skvělým pomocníkem v koupelně. V první řadě s ní můžete spláchnout toaletu. Nejenže ušetříte vodu z nádržky, ale navíc bude váš záchod svěže vonět po aviváži.

Dále můžete s vodou vyčistit vodovodní baterie, vanu i umyvadlo. Zbytek jí potom nalijte do odpadu a zbavte se nepříjemného zápachu, který z něj může vycházet.

Na setření prachu i podlahy

Voda ze sušičky je čistá. Obsahuje pouze stopy pracích prášků a aviváže. Můžete s ní ale s klidem doma uklízet. Využijte ji například na namočení utěrky pro stírání prachu.

Dále s ní také můžete vytřít podlahu. Pravděpodobně jí bude málo, takže ji budete muset dolít vodou čistou, stále se ale jedná o malou úsporu. A i ta se počítá. Pokud se bude těmito pravidly řídit každý a to několikrát do týdne, příroda změnu pocítí.

Zdroj: Ego man, Chytré bydlení, Bydlení inStory, Blesk, Bydlíme kvalitně, Naše Zahrada

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články