Velikonoční výzdoba: Na dveře věnec, na stůl mazanec. Zapojte vlastní emoce a budete spokojení

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Vyzdoba Velikonoce
Zdroj: Shutterstock

Velikonoce se blíží a vy už byste měli přemýšlet nad tím, jak si letos domov i zahradu svátečně vyzdobíte. Hledáte originální nápady, za které neutratíte příliš peněz, ale které z vašeho domova udělají útulné místo plné pohody a jarní atmosféry? Poradíme vám, co a jak.

Základem je mít hotový velikonoční úklid. Měli byste v rámci něj důkladně vymést všechny kouty v domě, setřít podlahu, převléknout ložní prádlo a popřípadě také umýt okna. To vše samo o sobě přinese do vašeho obydlí čerstvý vzduch spojený s jarem.

Venkovní výzdoba

Pokud máte zahrádku nebo malý dvorek, budete chtít nejspíš dát koledníkům najevo, že už je čekáte. Na větvičky keřů či malých stromků proto navěstě barvená vajíčka. Nekupujte ta umělohmotná, vyfoukněte si raději vlastní a slavte letos Velikonoce ekologicky.

Na dveřích by neměl chybět kraslicový věnec. Kupte si v papírnictví polystyrenový věnec, do kterého pak napícháte větvičky, vajíčka, stužky a různé ozdoby podle vaší fantazie. Věnec potom zavěste doprostřed vstupních dveří.

Po zahradě pak můžete dále rozvěsit nejrůznější barevné stužky, rozestavět sošky králíčků či kuřátek, nebo třeba po vzoru Velké Británie umístit některá barevná vajíčka třeba do záhonů, kde krásně vyniknou.

Domácí výzdoba

Doma je třeba připravit v podstatě dvě věci. Tou první je mísa na sladkosti a košík s barvenými vajíčky, které umístíte do předsíně. Z nich budete potom rozdávat odměnu příchozím koledníkům. Nezapomeňte ani na barevné stužky, které jim navážete na pomlázku.

Druhým důležitým bodem je výzdoba svátečního stolu. Velikonoční beránek, mazanec, jidáše a nádivka na stole budou vypadat skvěle. Zvolte ale také vhodnou barvu ubrusu. K jaru se hodí světle zelená, píše Living.

Na stůl dále umístěte barevná vajíčka, sošky zajíčků či kuřátek, do vázi můžete dát květiny, které vám připomenou, že jaro už zimu dávno porazilo. Na přípravě výzdoby na Velikonoce není nic snadného, neexistuje ale žádný jeden konkrétní způsob, jak domácnost připravit. Vložte tak do práce vlastní emoce a určitě si pak svátky užijete naplno v útulném domově.

Zdroj: Vlasta, Living, Maminka, Miluji Velikonoce, OnlyU

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články