Velikonoční mytí oken: Prozradíme vám ty nejlepší vychytávky, díky nimž jej zvládnete levou zadní

od František Olša
2 minuty čtení
Myti oken
Zdroj: Shutterstock

Velikonoce již klepou na dveře. Jednou z nejdůležitějších věcí v tomto čase je mít krásně uklizený dům včetně umytých oken. I když je to pro některé otrava, poradíme vám, jak se s mytím oken rychle vypořádat a docílit skvělého výsledku.

Většina lidí se do úklidu nehrne s radostí. Je to ale věc, kterou je potřeba dělat pravidelně. A když ne pravidelně, tak alespoň jednou za čas.

A co vaše okna, kdy zažila naposledy pořádnou péči a nablýskaný vzhled?

Ekologické mytí oken

Místo drahých hadrů, které jsou po chvíli stejně špinavé, je skvělé na mytí oken použít staré noviny. Pro některé lidi je ale problém to, že se z novin začne po namočení linout inkoust přímo na ruce.

Náhradou vám může být nepoužitý kávový filtr, který stejně jako noviny pomáhá chránit vaše okna před šmouhami. Na rozdíl od novin pak nenechá vaše ruce špinavé. Pokud jste však ale příznivci hadru, tak ten poslouží také skvěle.

Důležitým faktorem při mytí oken je způsob umývání. Většina lidí chce ten nejlepší lesk bez šmouh, ale stále se jim nedaří.

Nejlepším pomocníkem je obyčejná stěrka na sklo, která se používá většinou v koupelnách. Nezapomeňte však mezi každým přejetím čepel otřít do sucha.

Žádné zbytečné přípravky

Některé přípravky na mytí oken udělají škody víc, než si myslíte. Zbytečné chemikálie nedodají vašim oknům takový lesk, jako domácí čistič, který si vyrobíte rychle a snadno.

K čištění oken je totiž potřeba pouze voda, ocet a mýdlo. Dva díly vody na jeden díl mýdla a jeden díl octa udělají doopravdy velkou parádu!

Na okno nastříkejte vyrobený čistič, opláchněte malým množstvím vody a čistá okna jsou na světě.

Pokud jde o okna, dokonalost spočívá v detailech. Nestačí mít okno, ze kterého uvidíte ven. Chcete být schopni vidět perfektně z jakéhokoli úhlu a v kteroukoli denní dobu.

Abyste se vyhnuli vodě na okrajích, otřete čistič suchým tričkem nebo houbičkou. Pokud jste pak zaznamenali na oknech větší škrábance, zkuste je vyleštit negelovou zubní pastou. Nálepky z oken pak nejlépe odstraníte alkoholem.

Přejeme vám čistá okna a příjemně strávené Velikonoce v uklizené domácnosti!

Zdroj: Window Genie

Autor: Štěpán Pacík

Související články