Vánoce nemusíte trávit jenom doma. Vyrazte na chalupu nebo do evropské metropole a užijte si svátky v jiném prostředí

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Vanoce
Zdroj: Shutterstock

Mnoho lidí chce být na Vánoce doma v klidném prostředí a s rodinou. Čím dál více Čechů si chce ale svátky užívat netradičně. Vyrazit se podívat do velkých měst nebo trávit Vánoce v zahraničí. Existuje řada zajímavých míst, která mohou prožití vašich svátků velmi ozvláštnit.

V roce 2019 napsal server iRozhlas, že na dovolenou do zahraničí odletí více než čtvrt milionu Čechů ročně. Velmi oblíbené jsou exotické dovolené, kde se lidé z chladného počasí u nás přesunou k teplému moři a užijí si svátky v tropických podmínkách.

Ne každý dává ale přednost teplu a sluníčku. Někteří lidé chtějí trávit svátky v netradičním duchu, stále ale s barevnými světýlky a atmosférou svátků tak, jak ji známe. Oblíbené jsou také návštěvy mnoha evropských zemí.

Londýn nebo Paříž

V roce 2016 patřily k nejkrásnějším vánočním městům Londýn a Paříž, uvádí Frekvence1. Jako zajímavá místa pak web zmiňuje ještě Barcelonu, Řím, Berlín nebo Amsterdam.

Praha se tehdy umístila v žebříčku třetí. Je tedy jasné, že stejně jako mnoho Čechů cestuje do zahraničí, i u nás jsou vánoční svátky plné návštěvníků z ciziny, kteří obdivují především výzdobu našeho hlavního města a také tradiční trhy.

Na chalupu nebo na hory

Pokud patříte k lidem, kteří na cestování do zahraničí příliš nejsou, neláká vás tropické podnebí, ale ani kultura jiných evropských měst, stále to neznamená, že musíte na Vánoce sedět doma.

Mnoho rodin podle webu Pro ženy na svátky vyrazí s rodinou na chalupu, kde si odpočinou od práce a povinností běžného života a stráví Vánoce v prostředí, které je pro ně symbolem klidu a míru.

Oblíbené jsou dále také pobyty na horách, kde si užijete nejen krásnou zimní atmosféru, ale také svátky obohatíte o sportovní zážitky na lyžích. Server Westwing doporučuje během vánočních svátků návštěvu Krušných hor nebo Krkonoš.

Zdroj: Time Out, CN Traveler, Westwing, iRozhlas, Frekvence1, Pro ženy

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články