Už vás nemiluje? Zaručené způsoby, jak poznat, že o vás váš partner ztrácí zájem

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
Laska konec
Zdroj: Shutterstock

Jste zamilovaní až po uši a svého partnera bezmezně milujete? Jenže poslední dobou začínáte mít pocit, že jeho láska k vám není tak perfektní, jak by se mohlo zdát. Není totiž nic horšího než od milovaného člověka slyšet, že jeho láska vyprchala. Jak opravdu poznat, že váš partner o vás ztratil zájem?

Rituály jsou pryč

Je jedno, zda vaším rituálem byla snídaně pro toho druhého nebo to, že vám vždy po práci přinesl květiny. Když najednou zmizí, může to značit, že jeho city k vám se změnily nebo nedej bože úplně vychladly. Tyhle drobnosti jsou na jednu stranu malicherné, ale na druhou dělají vztah vztahem. Jsou jen vaše a připomínají vám, že jste tým.

Je odtažitý

Když se ho pokusíte obejmout nebo mu dát pusu, odtáhne se od vás. Případně jen stojí a trpělivě vás toleruje, ale je na něm vidět, že trpí a city neopětuje. Často to bohužel bývá známka toho, že rozchod je na spadnutí a že city vychladly.

Se sexem je konec

Sex je součástí každého vztahu, a pokud to v něm začne haprovat, je poznat, že je něco špatně. Jestliže se váš partner vymlouvá na to, že mu není dobře či si milostnou chvilku odtrpí, je bohužel jasné, že je to konečná. Pokud se nejedná o nějaký fyziologický problém, odmítání milování značí to, že si ho možná užívá někde jinde.

Jste mu fuk

Jestliže vás miluje, zajímá ho, jaký jste měla den, co v práci, jak se cítíte a co vás naštvalo. Pokud se zajímá jen o to nejnutnější, třeba co bude k večeři, kdo nakoupí nebo objedná instalatéra, chybí vašemu vztahu emoční intimita. Takový vztah bohužel dlouho nevydrží.

Více se o sebe stará

Pokud máte doma muže, kterému dřív bylo jedno, že ho každý den vidíte v teplákách a v upatlaném tričku a nyní si každý den myje hlavu a bere čisté triko, je to první známka nevěry.

Ohraná klasika, která ale bohužel platí. V podstatě jakákoliv změna rutiny nebo návyků, u níž vám nevysvětlil, proč se k ní uchýlil, značí nějaký problém.

„Budoucnost? Je mi to jedno.“

Když o vztahu nepochybujete, mluvíte o budoucnosti. A nemusíte hned plánovat, co budete dělat za dvacet let, ale třeba že plánujete společnou dovolenou. Když si vztahem přestanete být jistí, asi budoucnost plánovat přestanete. Pokud to váš partner přestal dělat, značí to, že je někde nějaký problém.

Už vám nic neříká

Jste na víkendu s přáteli a najednou se vaši kamarádi začnou zmiňovat o tom, co jim váš partner říká. Vy jen koukáte, protože o tom nemáte ani páru. Jestliže se od cizích lidí začnete dozvídat, jak se váš partner cítí, co dělal nebo co plánuje, je to divné.

Jasně, nemusí se vám svěřovat se vším, ale přeci jen jste jeho nejdůležitější člověk v životě, takže by vám podstatné, ale i ty méně důležité věci, měl říkat.

„Nic se neděje…“

Zeptáte se ho, co se děje, a on odpoví, že nic, nebo se k odpovědi dlouho nemá a vyhýbá se jí. Případně se na vás naštve, mávne rukou a odejde z místnosti. Tady je něco špatně. Protože kdyby se přeci něco dělo, klidně by vám odpověděl, abyste to společně vyřešili. Nechtěl by, abyste byla nejistá a nervózní.

Nechce mít u sebe vaše věci

Ještě spolu nebydlíte, ale většinu času trávíte u něj. Jenže jakmile si k němu dáte kartáček a sprchový gel, hned vám řekne, abyste si jej zase vzala zpátky.

Není to divné? Pokud s dotyčným chcete být a plánujete s ním budoucnost, přeci ho nebudete nutit, aby si svoje věci odnesl. Možná je to opět znamení toho, že to s vámi nemyslí tak vážně jako vy s ním.

Maže společné fotky

Na sociálních sítích máte společné fotky. Jenže když si je chcete projet, zjistíte, že místo deseti tam jsou dvě. Váš partner je ze svého profilu prostě smazal. Nebo když ho označíte na fotce v příběhu na Instagramu, on to vůbec nepřesdílí, přestože u ostatních fotek to dělal? Opět je to varovný signál, že se něco děje.

Autor: Barbora Turková


Související články