Tyto věci do záchodu neházejte, jinak budete brzy potřebovat instalatéra

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Toaleta
Zdroj: Shutterstock

Záchod není odpadkový koš. Někteří lidé si ale tyto dva pojmy někdy pletou a jsou schopni spláchnout do toalety snad úplně všechno. V některých případech si ale zadělávají na závažné problémy.

Do záchodu patří pouze toaletní papír. Pokud do něj házíte vlhčené ubrousky, tampony či vložky, je to velká chyba a my vám řekneme proč.

Kromě toho vám představíme i další položky, které možná běžně na toaletě splachujete, ve skutečnosti byste ale neměli.

Vlhčené ubrousky, vložky a tampony

Ono se to člověku nabízí. Když zkrátka tyto potřeby běžně v koupelně využívá, nejde s nimi potom do kuchyně ke koši, ale jednoduše je spláchne do záchodu. Jenomže vlhčené ubrousky nejsou rozložitelné jako klasický toaletní papír.

Tvoří je celulóza a plasty, které se nerozkládají. Mohou se proto hromadit v potrubí, které po čase ucpou. Vatové tampony a vložky pak sice skvěle absorbují tekutinu, to je ale také důvod, proč v potrubí nabobtnají a začnou v něm tvořit překážku.

Olej od vaření

Někteří lidé se kvůli zápachu snaží nevylévat olej po vaření do kuchyňského dřezu. Místo toho zamíří s pánví rovnou na toaletu. Ale to není dobrý nápad. Tuk totiž může v záchodě ztuhnout a usadit se na trubkách.

Pokud se vám bude usazovat v záchodě pravidelně, budete po čase muset čistit toaletu manuálně, nebo si na to dokonce zavolat instalatéra. A to se vám tedy všechen ten vylitý olej pěkně prodraží.

Zbytky jídla

Pokud vám zbyde něco od oběda a nemáte zvíře, které by to za vás dojedlo, vaše kroky pravděpodobně povedou k záchodu, do kterého zbytky jídla vyhodíte.

Jenomže ty se stejně jako olej usazují na potrubí. Ve velké části případů tak vytváří po čase neprostupnou krustu.

Vlasy a chlupy

Po holení pánové často splachují chlupy do odpadu, dámy zase běžně vyčistí hřeben a hrst vlasů odnesou rovnou do toalety.

Ale vlasy a chlupy jsou lehké, nespláchnou se nijak daleko. Pak do sebe začnou v trubkách zachytávat zbytky toaletního papíru a části dalších věcí, které do záchodu házíte.

Časem tak vytvoří neprostupnou překážku a vy budete opět muset volat instalatéra. A když vám potom řekne, co bylo příčinou vaší ucpané toalety, budete se jenom stydět.

Zdroj: Family Handyman, Better Home & Gardens, Water Corporation

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články