Tipy pro krásné řasy a obočí: Prospěje jim volnost i masáž

od Dominika Jandorová
2 minuty čtení
oboci rasy
Zdroj: Shutterstock

Krásné řasy a obočí mohou tvořit výraznou dominantu vašeho vzhledu. Ať už usilujete o delší řasy nebo dokonale tvarované obočí, tyto tipy vám pomohou dosáhnout požadovaného vzhledu.

Žádné obočí ani řasy nejsou stejné, což znamená, že cesta k „dokonalosti“ bude u každého vypadat trochu jinak. Přesto existuje několik obecných tipů, které vám mohou pomoci dosáhnout krásného obočí i řas.

Použijte olivový olej

Olivový olej je přirozeně bohatý na mastné kyseliny a pomůže s hydratací vašich řas. Olivový olej nanášejte každý druhý večer pomocí jednorázového kartáčku na řasy.

Vyzkoušejte sérum na růst řas

Séra na řasy sice nezaberou přes noc, ale při pravidelné aplikaci vám zajistí bezchybné řasy. Každý večer před spaním přidejte jednu až dvě vrstvy a nakonec budete mít přirozeně hustší, delší a také nadýchanější řasy. Sáhněte po produktech, které jsou plné biotinu a rostlinných peptidů, které podporují růst.

Rozčesávejte si řasy

Může to znít jednoduše a prostě, ale když si vyčešete své řasy, podpoříte tím průtok krve, což povede ke zdravým a novým řasám. Kartáčujte je každý večer.

Nechte obočí růst

Je lákavé vzít do ruky pinzetu a pustit se do vytrhávání chloupků, ale podle Teen Vogue nejlépe uděláte, když necháte obočí přirozeně růst po dobu 6–8 týdnů. Když jste pak připraveni, pinzetou odstraňte pouze nízko ležící zbytky obočí. Poté nechte obočí zase 6–8 týdnů plně růst bez vašeho zásahu. Tento cyklus naučí vaše obočí růst na potřebných místech a trochu ho upraví.

Biotin pro růst obočí

Biotin, který je známý pro podporu růstu vlasů, je prospěšný i pro obočí. Kromě doplňků stravy s biotinem prospějí vašemu obočí také arašídy, vejce, avokádo a losos.

Omezte líčení obličeje

Nadměrné líčení obličeje může zpomalit růst obočí. Nějakou dobu se vyhýbejte tužkám na obočí, stínům, pudrům, gelům a pomádám, abyste mohli pozorovat, jak se vaše obočí proměňuje.

Masírujte si obočí

Pravidelně masírujte obočí podobně jako pokožku hlavy. Pravidelné a hluboké masáže mohou zlepšit váš krevní oběh, což dále povede ke zdravému, rovnoměrnému a také dobře vyživenému růstu obočí.

Zdroj: Teen Vogue, Cosmopolitan, Dr. Glow Getter
Autor: Dominika Jandorová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články