Tipy na silvestrovské aktivity: Připravte nezapomenutelnou zábavu pro přátele

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Silvestrovsky vecirek
Zdroj: Shutterstock

Chystáte letos silvestrovskou párty pro pár přátel a přemýšlíte, jak je zabavit? Já jsem se v minulých letech sešla s kamarády mnohokrát a mám řadu nezapomenutelných zážitků. Proto se s vámi podělím o tipy, jak se na silvestra s přáteli skvěle zabavit.

Silvestr není jen o jídle a pití. Je to především o zábavě, která by vám měla zkrátit čekání na půlnoc. Jedna nebo dvě hry vás rozhodně celý večer nezabaví, a je tak třeba vymyslet aktivit co nejvíc.

Hledací hra

Tahle hra se může protáhnout i na celý večer. Její pravidla jsou vlastně velmi jednoduchá. Hned na začátku párty představte svým kamarádům speciální předmět, který schováte někde v bytě. Do půlnoci pak budou mít čas ho najít. Komu se to podaří, dostane pak nějakou speciální odměnu.

Jde o skvělý způsob, jak zabavit hosty na celý večer. V mezičase, kdy třeba budete připravovat pohoštění a nebudete se jim právě věnovat, budou mít nad čím přemýšlet a nebudou se nudit. Jedná se také o skvělou hru, pokud trávíte silvestr s dětmi.

Deskovky a karetní hry

Využijte toho, že se vás sešlo víc. Naučte své přátele nějakou novou deskovou hru nebo si zahrajte karty. Pokud máte večírek ve větším počtu lidí, můžete se rozdělit i na skupinky a zahrát si her více.

Poznávací hry

Zahrajte si hry, při kterých vás ostatní poznají. Možná se mezi sebou všichni vaši hosté neznají, můžete tak například vyzkoušet hru s názvem Dvě pravdy a jedna lež. Při té člověk řekne 3 věty o své osobě a ostatní pak hádají, která z nich nebyla pravdivá.

Další skvělou hrou je Čelovka, při které si na čelo vzájemně napíšete slavné postavy a musíte uhodnout, kdo jste. K odpovědi se přitom smíte dopátrat pouze otázkami, na které se dá odpovědět ano, nebo ne.

Pohybové hry

Zahrajte si s přáteli pantomimu, zapněte hudbu a udělejte třeba taneční soutěž, nebo vytáhněte Twister. Neseďte celý večer jenom u stolu, proložte konzumaci cukroví a chlebíčků také nějakým tím pohybem. Anebo si třeba zazpívejte karaoke.

Upřímná chvilka

Po přípitku a sledování ohňostroje si s přáteli ještě před spánkem sedněte a udělejte si takzvanou Upřímnou chvilku. Sepište si na papír všechno, co se vám během roku povedlo, co se vám naopak nepovedlo a co byste chtěli změnit.

Potom si vzájemně svá přiznání přečtěte. Pokud někdo nebude chtít své pocity sdílet s ostatními, nenuťte ho do toho. Je dobré, že si napsal věci sám pro sebe a něco si možná uvědomil.

Kdo se ale svěřit chce, může v mnohém ostatním otevřít oči. Nejde sice v pravém slova smyslu o hru, rozhodně se ale jedná o zajímavou silvestrovskou, nebo možná spíše už novoroční aktivitu.

Zdroj: Autorský článek

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články