Tajemství odhaleno: Dokonalé vlasy princezny Diany měly několik důvodů

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
princezna diana
princezna diana

Mít dokonalé vlasy si přeje v dnešní době snad každá žena. Koneckonců v moderní době řeší účesy i muži. A vzorem jsou lidem často televizní hvězdy či známé osobnosti.


Bylo by ostudou, kdyby členka královské rodiny nebyla dokonalá se vším všudy. A u vlasů to platí dvojnásob.

Nejen princezna Diana měla vlasy vždy dokonalé, její osobní kadeřník měl totiž několik triků na to, jak zajistit, aby právě ona byla tou, o jejíž kráse se diskutuje.

Jak je možné, že prošla Diana tolika vlasovými změnami, přesto nikdy nebylo poznat, že má právě nový účes, který čeká na to, až se za pár dní takzvaně usadí?

Postupné zkracování zajistilo téměř neviditelný přechod

Když v roce 1981 přišel osobní kadeřník Richard Dalton do služeb princezny Diany, vynalezl originální způsob, jak zachovat její vlasy krásné, téměř bez viditelné změny, přesto však po čase jiné než před nějakou dobou.

Tři roky princeznu stříhal. Ovšem nikdy neudělal velký krok, po kterém by byla na princezně vidět změna. Vždy jednou nebo dvakrát týdně jí ustřihl vlasy o pouhého čtvrt centimetru.

V porovnání pak na obálkách časopisů vypadala princezna vždy trochu jinak, ale přitom nebylo zjevné, kdy vlastně svůj vzhled změnila.

Dvanáct let dělal s jejím vzhledem divy

Osobním kadeřníkem a stylistou se stal Dalton na dlouhých dvanáct let. Během té doby princezně vlasy stříhal, upravoval, česal a stylizoval.

Bylo pro něj velmi náročné se starat právě o princeznu Dianu, protože podle jeho slov nesměly žádné vlasové a kosmetické produkty princezně přijít ani na oči.

„Je to klenot, který nesmí být nijak pošpiněn či poskvrněn a člověk se o něj musí starat s péčí a osobitou láskou,“ píše v několika rozhovorech Dalton.

Stručně řečeno, práce na vlasech princezny Diany vyžadovala často hodiny trpělivosti, jemné doteky profesionálního stylisty, žádné laky na vlasy ani jiné vlasové produkty.

Je až k nevíře, že díky těmto na první pohled snadným pravidlům vypadala princezna vždy tak dokonale. Možná měl ale skutečně Richard Dalton doslova zlaté ruce.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články