Tablety do myčky si poradí i s nečistotami v pračce a troubě. Vyrobte si je doma

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Tablety do mycky
Zdroj: Shutterstock

Využití tablety do myčky je každému nejspíš jasné: umístí se do přístroje, aby bylo nádobí čisté a lesklé. Napadlo vás ale někdy, že takové tablety můžete v domácnosti využít i ve více ohledech?

Tablety do myčky odstraňují velké nečistoty z nádobí, ale také mastnotu. Zbaví se i toho, s čím má běžný čisticí prostředek problémy. Proto je dobré znát všechna další místa, kde je můžete v domácnosti využít.

Poradí si se zápachem v pračce

Jednou za čas by člověk měl svou pračku vyčistit. S každým praním se v ní totiž usazují mastnoty a nečistoty. A právě díky tabletám do myčky je tento proces velmi snadný.

Pračku pusťte bez prádla na režim vyvářky a přidejte do ní nadrcenou tabletu do myčky. Nenahradí sice úplně čističe pračky, ale buben odmastí a zbaví vás také nepříjemného zápachu, který se ze spotřebiče linul.

Vyčistí dvířka trouby

Čištění trouby bývá nepříjemné. S každým pečením se v ní totiž usazují mastnoty a nečistoty, které je problém z ní dostat, pokud to neděláte pravidelně. Vyzkoušejte mastná dvířka trouby umýt pomocí tablety do myčky.

Stačí ji nadrtit do vody, počkat, až se rozpustí, a mýdlovou vodou a drátěnkou pak odvést rychlou práci. Žádná špína nebude mít šanci. Stejně tak můžete vyčistit s touto mýdlovou vodou třeba i mastnotu z připálených pánví.

Jak na domácí tablety do myčky?

Kromě kupovaných tablet do myčky si můžete vyrobit také své vlastní doma. Jejich příprava je velmi jednoduchá a nádobí čistí spolehlivě. Potřebovat budete jen 100 gramů jedlé sody, 100 gramů práškové sody, 50 gramů kyseliny citronové a 50 gramů kuchyňské soli.

Všechny suché suroviny smíchejte a potom je jemně poprašte vodou z rozprašovače. Jakmile směs začne držet pohromadě, natlačte ji do formiček. Tablety nechte několik hodin důkladně proschnout. Pak je uchovávejte ve vzduchotěsných dózách, aby se nestalo, že zvlhnou.

Zdroj: Home in Cube, Prima receptář

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články