Svíčka jako vánoční dárek? Jedině ta vlastnoručně vyrobená

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Vanocni svicka
Zdroj: Shutterstock

Chcete letos potěšit své blízké nějakým originálním dárkem, ale nemáte inspiraci? Vždy je ideální vsadit na ručně dělané dárky, do kterých vložíte nejen práci, ale také emoce. Vsaďte tentokrát na takové, které domácnost vašich přátel provoní a navodí v ní příjemnou atmosféru.

Darovat na vánoce svíčku, sůl do koupele nebo nějaký ten šampón, je jednoduše tradice. Napadlo vás ale, že podobné věci nemusíte jen kupovat? Pokud vyrobíte třeba mýdlo nebo svíčku doma, vaši blízcí jistě dárek ocení daleko více.

Svíčka

Pokud chcete udělat svým blízkým radost svíčkou, připravte jim takovou, kterou skutečně ocení. Znáte jejich oblíbené barvy a budete tak přesně vědět, jaký vosk použít.

Na internetu se prodávají nejrůznější sady na výrobu svíček. Vybrat si můžete mezi různými knoty, oblíbené jsou v posledních letech třeba ty dřevěné, které svým praskáním připomínají hořící krb. Zvolit se dá i druh vosku, svíčka tak může být jak ozdobná, tak třeba i masážní.

Mýdlo

Na výrobu domácího mýdla budete potřebovat mýdlovou hmotu, bylinky, esenciální oleje a silikonové formičky. Mýdlo můžete udělat buď barevné, nebo třeba průhledné tak, aby v něm vynikly různé druhy květin. Tvar vyberte tak, aby obdarovaného co nejvíce zaujal.

Purpura

Purpura je vonná směs složená z různých aromatických přírodnin. Patří do ní bylinky a koření. Doma jí připravíte jednoduše, potřebovat budete jen kůru citronu a pomeranče a jehličí. Použít pak dále můžete i různé bylinky, listy a květy.

Z vámi zvolených ingrediencí připravíte vonnou směs, kterou potom zabalte do celofánového pytlíčku. Ten ovažte stužkou a přidejte k němu nějaký hezký vzkaz. Tenhle dárek domácnost vašeho známého provoní dokonale.

Sůl do koupele

V neposlední řadě můžete darovat namíchanou sůl do koupele. Použijte různé druhy, které se dají koupit v drogeriích, doplňte je o sušené květiny, kůru z ovoce nebo koření. Přidat můžete hřebíček i skořici.

Vyhledejte si, čemu různé bylinky pomáhají. Popište svým přátelům, proč by si koupel právě s touto vámi připravenou směsí měli dopřát. Kromě toho, že jim příjemně provoní koupelnu, budou se potom cítit uvolněně a zrelaxovaně.

Zdroj: Jíme to, Blesk, Spa, Dům a Zahrada

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články