Slavíte Vánoce s kočkou? Chraňte vánoční stromeček!

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Vanoce kocka
Zdroj: Shutterstock

Každý rok řeším stejný problém. Vánoční stromeček versus kočka. A obvykle zvíře vyhrává. Máte to stejně? Pokud slavíte Vánoce s domácími mazlíčky, dobře víte, že stromek plný ozdob zkrátka láká, a to především právě kočky. Jak si s problémem poradit?

Kočky podle webu Kočičí tipy láká především stromeček živý. První radou tak je pořídit si raději ten umělý. Kromě toho, že budou mít kočky menší tendenci po něm šplhat, neponičí ho tolik, když ho pokácí. U živého stromku hrozí opadání jehličí a nevratné poškození.

Nezabralo to, co dál?

Pokud vám kočka ničí i stromeček umělý, je třeba udělat několik opatření. Jako první se rozhodněte, čím chcete stromek zdobit. Neměli byste používat žádné skleněné ozdoby ani věci, které se dají snadno rozbít.

Přeci jen, když kočka shodí stromeček s umělohmotnými koulemi, nic se jim pravděpodobně nestane. Na stromeček rozhodně nedávejte žádné rolničky ani jiné ozdoby, které dělají zvuky. Ty totiž budou zvíře jenom více lákat, upozorňuje Váš chovatel.

Umístěte stromek také do pevného stojanu, ve kterém se nepřevrátí, když po něm bude zvíře šplhat. Nezapomeňte pak také kočku odměňovat za dobré chování pamlsky.

Netradiční vánoční stromky

Web Novinky uvádí hned několik typů vánočních stromečků, které jsou odolné vůči kočičímu řádění. Výrobci umělých stromků se přizpůsobují době, a dělají tak produkty, které problém řeší.

Koupit můžete například stromek, který počítá s přichycením ke stropu, a to ať už za špičku, nebo vzhůru nohama za stojánek. Dále se dělají stromečky, které se dají přivrtat ke zdi nebo stromky s holým kmenem.

Některým lidem se ale žádná z variant nelíbí, tyto stromečky jsou totiž netradiční a velmi odlišné od toho, jak by podle mnohých měla vánoční výzdoba vypadat.

Pokud chcete mít tradiční vánoční stromeček a bojujete s tím, že vám ho kočka ničí, jednoduše ho budete muset umístit na místo, kam se zvíře nedostane. Zavírejte dveře do místnosti a pořiďte také kočce hračky, které ji rozptýlí.

Zdroj: Kočičí tipy, Novinky, Váš chovatel

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články