Skvrny od krve z oblečení dostanete i v případě, že jsou už nějaký ten pátek zaprané

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
krev na tricku
Zdroj: Shutterstock

Stát se to může každému. Říznete se do prstu a otřete si krev o tričko nebo se vám spustí krev z nosu. Dámy se zase jednou měsíčně potýkají s problémy, které zkrátka mohou na oblečení zanechat stopy. Dostat potom krev z oblečení je někdy problém. Navíc jako na potvoru obvykle rudé fleky skončí na bílém oblečení. Existuje ale několik tipů, jak si s nimi poradit.

Pokud dáte oblečení do pračky a přeperete ho, velmi pravděpodobně na něm skvrny zůstanou. A většina lidí má za to, že v tomto případě už se nedá s problémem nic dělat. Košili nebo spodní prádlo ale vyhazovat nemusíte.

Existuje hned několik rad, jak si s krví na oblečení poradit. Některé fungují ve chvíli, kdy se vám nehoda stane, jiné ale dokonce pomohou odstranit krev ve chvíli, kdy už je zaschlá, nebo dokonce zapraná.

Čerstvou krev odstraníte ledem

Pokud se vám třeba spustí krev z nosu a kápne vám na triko čerstvá krev, je potřeba co nejdříve oblečení ponořit do ledové vody. Ideální je pustit na oblečení ledovou vodu a pokusit se co nejvíce čerstvé krve z ní vypláchnout.

Jestli nemáte možnost sundat si oblečení a ponořit ho celé do vody, tak zkuste někde sehnat alespoň kostku ledu, díky které se vám podaří dostat ze skvrny maximum krve.

Ideální je skvrnu vyčistit peroxidem vodíku, který by měl z bílého oblečení červenou barvu snadno dostat, pokud je skvrna čerstvá.

Jakmile se vám podaří z prádla dostat co možná nejvíce krve pryč, můžete ho dát do pračky. Ovšem pozor! Nikdy nedávejte prádlo do sušičky, dokud skvrna úplně nezmizí. Proces sušení totiž v tomto případě špínu jenom víc usadí, varuje Good Housekeeping.

Odstraníte i zašlou skvrnu

To, že jste čekali příliš dlouho a skvrna je nyní zapraná v bílém oblečení, neznamená, že je potřeba oděv vyhodit, píše Teen Vogue.

I v tomto případě se dá špíny zbavit. Oblečení ponořte do studené vody, do které dáte prací prášek. Nechte vše namočené zhruba hodinu.

Skvrny pořádně namydlete mýdlem a ošetřete prostředkem na bělení prádla, pokud jde o bílý kus oblečení. Pokud tento proces nepomůže, opakujte ho znovu, dokud skvrna nepovolí.

V obchodě se dá koupit mnoho přípravků, díky kterým skvrny od krve povolí snáze. Vždy je ale potřeba využít studené vody a zbavit se skvrny co nejdříve. Zašlou špínu vyčistit lze, vždy to bude ale samozřejmě pracnější.

Zdroj: Teen Vogue, Good Housekeeping, Reader’s digest

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články