Komerční sděleníŽivotní styl

Skvělé tipy, které z vaší dovolené udělají luxusní záležitost

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
Cestovani
Zdroj: Shutterstock

Počasí teď možná zrovna nevypadá na to, že se blíží léto. Alespoň občas o sobě nadcházející plavková sezóna ale dává vědět, a tak je na čase začít plánovat, jak si léto užít se vším všudy.

Většina žen bývá v tuhle roční dobu už trochu nervózní. Plavky toho zkrátka moc neschovají, a o to víc patří jaro a brzké léto detoxům, dietám a někdy i až příliš urputnému cvičení. Máme pro vás tipy, které i z vašeho léta a dovolenkového odpočinku udělají prostě skvělý zážitek, aniž byste museli svoje tělo i sebe trápit. I hubnutí se totiž zpravidla daří ve větší lehkosti a s delším trváním, když jsme dobře naladění.

Opravdová dovolená

Letos, po více než roce, kdy je celý svět zkoušený neobvyklými událostmi kolem pandemie koronaviru, si všichni zasloužíme opravdové volno. Zapomeňte na prodloužené víkendy, ve vašem letním programu by neměla chybět dovolená alespoň dva týdny dlouhá.

Naší mysli i našemu tělu nějakou dobu trvá, než opustí plné nasazení a alespoň trochu vybočí ze zajetých kolejí. Abychom se dokázali dostat do stavu, kdy opravdu odpočíváme, potřebujeme zkrátka víc času.

Zamyslete se nad tím, po čem právě teď toužíte. Jezdíte rok co rok do Chorvatska, ale právě teď vás táhnou vinné sklípky na jihu Moravy? Milujete velká města, ale zrovna teď je skvělá chvíle na odpočinek na samotě u lesa? Dejte si chvíli jen pro sebe a dovolte si popustit uzdu fantazii. Možná, že právě teď je ta správná chvíle objevovat.

A poslední, možná nejdůležitější připomínka – udělejte všechno pro to, aby byla vaše dovolená opravdu dovolenou. Zmobilizujte prarodiče, kamarádky i chůvy, které vám mohou pomoci s rodinou. Vyražte na all-inclusive pobyt, kde se nebudete muset starat o vaření. Nechte doma počítač, předelegujte své povinnosti a dejte sami sobě výzvu, že tentokrát nebudete kontrolovat maily z práce. Odstup vám pomůže nabrat nové síly rychleji.

Ty správné plavky

I když většinu z nás tak trochu děsí, co všechno a jak moc nemilosrdně plavky odhalují a ukazují světu kolem. Ať se ale rozumové hodnocení spíná jak chce, vždycky na něj existuje skvělá zbraň – vaše radost.

Udělejte si z nákupu plavek malý svátek, spojte ho s kávou nebo s procházkou s kamarádkou a vybírejte, jako kdybyste měli v plavkách běhat jen po své vlastní zahradě. Jedině tak si totiž vyberete ty, které opravdu chcete, bez zbytečného přemýšlení o tom, jestli na ně ještě máte věk.

Letošní trendy plavkové módy vrací do hry i jednoduché jednobarevné bikiny. Pokud je to pro vás moc velká nuda, přijdete si na své ale i vy – v obchodech objevíte kousky se zlatým zdobením, řasením nebo zvířecími vzory. In budou opět i spodní díly s vyšším pasem, lichotivé většině postav.

Dárek ode mě pro mě

Že máte narozeniny v prosinci? Nevadí! Dárek od vás pro vás pořízený „jen tak“ je součástí letní radosti a znamením, které vám bude dovolenou připomínat i po návratu.

Ideální volbou je skládací ekolahvička Nepetka. Pomůže vám ohlídat pitný režim a stane se dokonalým zpestřením každého vašeho outfitu. K dostání je v lehkých pastelových tónech, elegantní bílé nebo černé a výrazné neonově růžové nebo petrolejové barvě. Na své si tak přijde opravdu každý. Každá Nepetka je navíc ozdobená přívěskem s pravými kameny a přímo nabitá energií, kterou vnese do vašeho života.

Je vybavená praktickou karabinkou, kterou ji snadno přichytíte třeba na batoh nebo kolo, a zvládne tak s vámi každý výlet. Po vypití ji lze složit a hodí se tak i do té nejtitěrnější kabelky.

Je vyrobena z nezávadného potravinářského silikonu, který zaručuje její bezpečnost i odolnost a obdržela certifikát pro styk s vodou a potravinami od Státního zdravotního ústavu, a to i pro děti do tří let. Nepetku si tak můžete bez obav užít doma úplně všichni, a navíc tím pomůžete dobré věci. Součástí jejího balení jsou i komponenty vyráběné přímo na Bali, ale také v Čechách v chráněné dílně. To prostě musíte mít!

Autor: redakce


Související články