Ruličky od toaletního papíru využijete v domácnosti i na zahradě. Nevyhazujte je

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Rulicky od toaletniho papiru
Zdroj: Shutterstock

Toaletní papír využívá úplně každý a každý z nás také už mnohokrát ve svém životě hodil do odpadkového koše prázdnou ruličku od něj. Víte ale, že ve skutečnosti je můžete v domácnosti na mnoho věcí použít? My vám teď představíme několik z nich.

Na první pohled se zdá, že jde o obyčejný odpad, který patří do koše. Existuje ale mnoho způsobů, jak ruličky v domácnosti využít. Některé z nich vás nejspíš překvapí. Je jen na vás, který z následujících tipů ve svém životě budete chtít vyzkoušet.

Proti zamotaným kabelům

Ruličky od toaletního papíru jsou skvělým pomocníkem při uspořádávání různých věcí. Každý z nás měl někdy problém s tím, že i když kabely a nabíječky smotal a uskladnil v šuplíku, když je pak potřeboval, byly zamotané a svázané k sobě.

To už se ale nebude opakovat, pokud na jednotlivé svazky natáhnete ruličku od papíru. Kabely tím od sebe roztřídíte a žádné zamotání už jim nehrozí.

Roztřídí pastelky a zkrotí balicí papír

Ruličky můžete například tavnou pistolí slepit k sobě a udělat z nich držáky na pastelky. Díky tomu, že budete mít přihrádek víc, snadno roztřídíte obyčejné tužky od fixů, pastelek a propisek. Vy i vaše děti budete mít ve svém domácím papírnictví lepší přehled.

Pokud potřebujete přenést někam nějaký výkres, ideální je ho srolovat a navléknout na něj ruličku, aby se vám dílo nerozdělávalo.

Stejně tak poslouží ruličky na rozdělaný balicí papír, který bude díky nim držet svůj původní tvar.

Využití v zahradě

Kromě domácnosti mají ruličky využití také v zahradě. Můžete je například naplnit hlínou, dát do nich semínka rostlin a počkat, až vyklíčí.

Jelikož se papír snadno rozloží, stačí potom celou rostlinku i s ruličkou zasypat v květináči hlínou a nechat přírodu, aby si se vším poradila.

Z ruličky také můžete připravit originální krmítko pro ptáky. Potřete ji lojem a obalte v různých semínkách. Následně už ji jen nasuňte na nějakou vodorovně trčící větev a sledujte, jakou radost jste zvířátkům udělali.

Využití ruliček od toaletního papíru je mnoho a jistě sami přijdete na další. Dá se z nich vyrobit řada věcí a například děti se při jejich spotřebovávání skvěle zabaví.

Možná tak není třeba je hned vyhazovat, příště si je schovejte a uvidíte, že se vám na něco hodit budou.

Zdroj: CNET, The Spruce, YouTube

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články