Prodlužte výdrž baterie i o několik měsíců. Nikdy nenechávejte mobil nabíjet přes noc

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Nabijeni telefonu
Zdroj: Shutterstock

Mobilní telefon používáme denně. Dnes už má většina z nich baterii zabudovanou, a její výměna tak není snadná ani levná záležitost. Proto by měl člověk dbát na to, aby mu vydržela co nejdéle. Přesto ale děláme chyby, kterými její životnost zkracujeme.

Nabíjíte mobilní telefon každý den? Pokud se vám stává, že baterie nevydrží déle než pár hodin, pravděpodobně bude třeba ji brzy vyměnit. Vždy si proto hlídejte, jak s ní zacházíte. Správnými postupy se dá totiž její životnost prodloužit i o dlouhé měsíce, píše inSmart.

Jak prodloužit výdrž baterie?

Pokud se vám mobilní telefon vybíjí velmi rychle, můžete udělat několik opatření, kterými si alespoň trochu pomůžete. Nikomu se nechce každé dvě hodiny dávat telefon na nabíječku, nebo s sebou všude nosit v kapse powerbanku.

Základem je vypnout funkce, které nepoužíváte. To znamená, že když máte telefon jen tak v kapse, je zbytečné mít na něm zapnutá data, wifi, bluetooth a další funkce.

Naopak aplikace ale nechte spuštěné. Možná vás to překvapí, ale když běží na pozadí, neberou baterii tolik energie. Jejich opětovné zapínání ale vysává baterku ve velkém, vysvětluje web Nápady a návody. Dále zrušte nepotřebné notifikace vyskakující v systému a využívejte jen minimální jas telefonu.

Jak prodloužit životnost baterie?

Chcete, aby vám baterie vydržela co nejdéle? Pak je třeba například při nabíjení dodržovat určitá pravidla. Baterii vždy nabíjejte až ve chvíli, kdy má méně než 5 %. Nenechte telefon zcela vybít, nenabíjejte ho ale ani v případě, že má například polovinu baterie plnou.

Nikdy ho nedávejte na nabíječku přes noc. Jakmile má 100 %, měla by se totiž baterie od elektřiny odpojit. Ano, i zbytečné nabíjení baterii výrazně škodí. V neposlední řadě pak před nabíjením vypněte veškeré aplikace a funkce telefonu, ideálně i zvuky, píše Mobil Mania.

Díky dodržování těchto zásad prodloužíte výdrž baterie poměrně výrazně. Bude se vám i několik měsíců vybíjet pomaleji a nebudete muset brzy přemýšlet o tom, že ji vyměníte za novou.

Zdroj: Nápady a návody, Mobil Mania, Mobilenet, e15, inSmart

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články