Připravte velikonoční nadílku pro malé i velké. Dětem čokoládu, dospělým kapku alkoholu

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Kosik s vajicky
Zdroj: Shutterstock

Tradice koledování se stále na většině míst v České republice dodržuje. Proto je důležité mít doma pro koledníky připravenou nadílku. Myslete na to, že barevná vajíčka jsou sice základ, jenom ta ale sama o sobě nestačí. Co byste měli mít pro malé i velké koledníky přichystáno?

Koledníci chodí s pomlázkami a obvykle poznáte, kolik domů už obrazili, podle množství přivázaných stužek. Je zvykem přivázat každému z koledníků na pomlázku novou, takže mějte mimo nadílky připravené právě i barevné stužky, radí Femina.

Pro malé koledníky

Základem velikonoční nadílky jsou vajíčka. Samozřejmě se dávají ta obarvená a vždy uvařená natvrdo. A musí být vařená minimálně 8–10 minut. Vajíčka, která nejsou zcela natvrdo, se rychleji kazí a ne každý je také ocení, píše Ekuchařka.

Pro malé koledníky je dále vhodné připravit různé sladkosti. Čokoládoví zajíčci i vajíčka, bonbony a různé tyčinky. Vsaďte spíše na tmavou čokoládu, která je zdravější. Dále koledníkům můžete přidat do nadílky také nějaké to ovoce.

V neposlední řadě pak nezapomeňte na to, že součástí balíčku mohou být také různé dekorativní prvky. Malá kuřátka, umělá vajíčka, stužky. Je jen na vás, jak vše nazdobíte, čím barevnější ale balíček bude, tím lákavěji bude pro děti vypadat.

Pro velké koledníky

S úplně malými dětmi často chodí na koledu jejich tatínkové. Na některých místech České republiky chodí starší koledníci i sami, protože je pro ně dodržování tohoto zvyku nejen tradicí, ale i zábavou.

Pro takové případy je dobré mít připravená především vajíčka, čokoládu příliš neocení. Čím jim ale uděláte radost, bude to, když jim na cestu nalijete panáka nějakého alkoholu.

Obdarovat můžete dospělé koledníky také nádivkou, bábovkou, beránkem, jednoduše tím, co jste doma upekli. Kromě toho, že si pochutnají, vychválí později ve vesnici vaše kuchařské dovednosti.

Zdroj: Top Recepty, Bety, Prima Fresh, Femina, Ekuchařka

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články