Při úklidu koupelny by se nemělo zapomínat na místa, kde se drží nejvíce bakterií. Na první pohled čistá místnost nestačí

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
uklid koupelny
Zdroj: Shutterstock

Koupelna je místem, kde zkrášlujeme sami sebe. Neměli bychom ale zapomínat ani na to, že místnost sama o sobě potřebuje občas uklidit. Jde o prostor, kde rádi relaxujeme ve vaně nebo si dopřáváme příjemnou sprchu po náročném dni. To jde ale jen v případě, že je v koupelně čisto a uklizeno.

Někteří lidé dělají během úklidu koupelny zásadní chyby. Zapomínají na místa, kde se drží nejvíce bakterií, takže i když pak místnost vypadá na první pohled čistě, nestačí to.

Při hloubkovém čištění koupelny byste rozhodně neměli vynechat například prostor za pračkou, kde se hromadí prach, ale ani další místa, která nejsou na první pohled viditelná.

Zásadní chyby při úklidu koupelny

Jednou ze zásadních chyb při mytí koupelny je to, že se soustředíme pouze na to, co je vidět. Většina lidí tak sice vydrhne umyvadlo a vyleští kohoutky, už ale například neřeší, že by měla preventivně čistit také odpad. Do toho se dají nalít speciální přípravky, které koupíte v každé drogerii.

Ty nejenže provoní vaši koupelnu, ale také vás ušetří nemilých překvapení v podobě neodtékajícího umyvadla, píše server House Digest.

Další chybou je používání stejné houbičky na mytí celé koupelny. V koupelně se nachází opravdu hodně bakterií, a je tak třeba vanu i umyvadlo umývat pokaždé jinou houbičkou. Stejně tak prach setřete dalším hadrem a podlahu zase jiným.

Nezapomeňte na detaily. Je třeba setřít prach například i z ventilátoru na stěně a z kliky dveří. Při stírání podlahy je dobré si dát záležet především v rozích, kde mnohdy zůstává špína i po úklidu. Teprve pak si můžete dopřát relaxační vanu v místnosti, která je stoprocentně čistá.

Jedlá soda a ocet jako skvělí pomocníci

Při úklidu koupelny často více než předražené přípravky z drogerie využijete věci, které má běžně v domácnosti každý. Server Best Life Online například radí vyčistit koupelnové zrcadlo octem, díky čemuž se bude lesknout a nebude se po vaší koupeli tolik rosit.

Plíseň z dlaždiček kolem vany zase odstraníte tím, že ji vydrhnete obyčejnou jedlou sodou. Pokud máte v koupelně dřevěný nábytek a zůstaly vám na něm mokré fleky od vody, vyčistíte je jednoduše tak, že na ně vymačkáte citronovou šťávu a vydrhnete je houbičkou.

Na závěr nezapomínejte na to, že koupelnu je třeba uklízet pravidelně a důkladně. Pokud ale nevynecháte nic důležitého, nezabere vám práce déle než 20 minut týdně. Je to rozhodně lepší než úklid odfláknout a pak se jednou za měsíc nutit do hodinové práce.

Zdroj: Real Simple, Best Life Online, House Digest

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články